Raport z Klasy B: pierwsze punkty dla Błękitnych, Bałtyk przegrywa na wyjeździe

Kamil Kucharski
Facebook/Tęcza Szropy
W siódmej kolejce rozgrywek klasy B Błękitni Kmiecin zdobyli pierwsze w tym sezonie punkty po wygranej z Czarnymi Straszewo. Druga z naszych drużyn na tym szczeblu rozgrywek, Bałtyk Sztutowo, niestety przegrała z Tęczą Szropy.

Błękitni pierwszą bramkę strzelili już w 13. minucie, jej zdobywcą był Bartosz Fryc. Błyskawicznie uzyskana jednobramkowa przewaga najwidoczniej nie wystarczyła drużynie z Kmiecina, bo w 27. minucie Maciej Kos podwyższył wynik na 2:0. Czarnym jeszcze w pierwszej połowie (35. minuta) udało się zdobyć bramkę kontaktową, a w 51. minucie zespół ze Straszewa doprowadził do remisu.

Radość z odrobionych strat nie trwała jednak za długo, bo już w 69. minucie trzecią bramkę dla Błękitnych strzelił Daniel Pawlak. Ostatecznie szanse Czarnych na zdobycie przynajmniej jednego punktu pogrzebał Bartosz Fryc, który w 88. minucie ponownie trafił do bramki gospodarzy. Zawodnicy ze Straszewa zdołali jeszcze w 89. minucie zdobyć bramkę, jednak wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego trzy punkty powędrowały do Kmiecina.

W Szropach w meczu pomiędzy Bałtykiem i Tęczą pierwsza bramka padła w piątej minucie - niestety na konto gospodarzy. Sztutowianom udało się odrobić stratę dzięki bramce, którą w 28. minucie zdobył Piotr Obara. Był to jednak ostatni gol, jaki udało się strzelić piłkarzom Bałtyku w tym meczu.

Tęcza ponownie wyszła na prowadzenie w 50. minucie. Minutę później prowadziła już 3:1. Dalej bramki w 65. i 70. minucie i gospodarze mieli już 4 gole przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla Tęczy.

Po 7 kolejkach liderem w grupie pozostaje AP Malbork. Drugie i trzecie miejsce zajmują kolejno Real Myszewo i Lisovia Lisewo. Bałtyk Sztutowo jest obecnie na siódmym, a Błękitni na dziesiątym miejscu w klasyfikacji.