Rywalizacja na hali rozpoczęta. Ruszyła kolejna edycja Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Kamil Kucharski
W sobotę 21 listopada rozpoczęła się kolejna edycja rozgrywek w ramach Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Po pierwszej kolejce dzięki wysokim wygranym status lidera swojej ligi uzyskały Hemako Sztutowo i Nogat Jazowa.

Podobnie jak w poprzednich latach rozgrywki w ramach ŻHLPN są rozgrywane w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim. Ze względu na pandemię tegoroczna edycja odbywa się przy szczególnym rygorze sanitarnym - bez udziału publiczności i przy zamkniętych trybunach. Oprócz tego zespoły muszą przybyć na halę 15 minut przed swoim meczem oraz opuścić obiekt po rozegraniu swojego spotkania. W trakcie rozgrywek na terenie hali przebywają jedynie sędziowie i zawodnicy biorący udział w meczu.

Oficjalnie rywalizacja w ramach tegorcznej edycji ŻHLPN rozpoczęła się od spotkań pomiędzy zespołami z II ligi. W pierwszym z rozegranych w sobotę meczów drużyna Raf-Pol pokonała Polbuk 8:3. Również w kolejnym spotkaniu padło wiele bramek - Nogat Jazowa wygrał z Nową Kościelnicą 9:2. Mnóstwo goli strzelono także w meczu pomiędzy Lira Lighting Elbląg i Superagent.com.pl, który ci drudzy wygrali 8:4.

W wygranym przez Agro Horse meczu z Young Boys (3:1) strzelono mniej goli, jednak zawodnicy obu drużyn rozegrali równie ciekawe spotkanie. Wiele udanych interwencji zaliczył strzegący bramki Young Boys Marcin Górnicz, dzięki czemu powstrzymał Agro Horse przed wyższą wygraną. Oprócz tego kilkukrotnie wypuszczał się on poza swoje pole karne i pomagał stworzyć swoim kompanom z drużyny groźne sytuacje na połowie rywala.

Do niezwykle zaciętej walki o wygraną doszło w meczu pomiędzy Starą Gwardią i Błękitnymi Kmiecin. W pierwszej połowie Gwardia wyszła na prowadzenie i rozpoczynała drugie dwadzieścia minut spotkania z wynikiem 2:1. Błękitni jednak błyskawicznie odrobili straty - w ciągu sześciu minut do bramki drużyny przeciwnej dwukrotnie trafił Przemysław Samela, a po dłuższej chwili Łukasz Bendyk podwyższył wynik na 4:2. Stara Gwardia odpowiedziała na to golem autorstwa Mateusza Sztabińskiego w 38. minucie. Końcówka tego spotkania była niezwykle nerwowa - oba zespoły miały po sześć fauli na koncie, więc każde kolejne przewinienie oznaczało okazję dla przeciwnika do zdobycia kolejnej bramki. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianom i Błękitni rozpoczęli tegoroczną edycję ŻHLPN od wywalczenia trzech punktów.

W I lidze jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy z zespołów Doświadczeni NDG i Kadra Sław-Bud Kmiecin. Doświadczeni, którzy poprzedni sezon zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, wygrali to spotkanie 3:1. W kolejnym meczu zmierzyły się dwie drużyny, które w sezonie 2019/2020 wywalczyły awans do I ligi - ubiegłoroczny zwycięzca II ligi, Chillout, oraz PBG Jankowiak Baltic Sun. Zwycięsko z tego spotkania wyszedł Chillout wygrywając 5:2 i zdobywając pierwsze w tym sezonie punkty. Remisem 5:5 zakończył się mecz pomiędzy KS Tują i Metrotestem Elbląg. W ostatnim z sobotnich meczów Hemako Sztutowo rozgromiło zespół Piękni i Młodzi wygrywając 11:2.

Zdobycie jedenastu bramek umożliwiło drużynie Hemako Sztutowo zakończenie pierwszej kolejki zmagań na pozycji lidera I ligi ŻHLPN. Drugie miejsce przypadło drużynie Chillout. Na niższym szczeblu rozgrywek prowadzenie w tabeli objął Nogat Jazowa, za którym uplasował się zespół Raf-Pol.