Strata punktów w Klasie B. Bałtyk Sztutowo i Błękitni Kmiecin przegrywają w piątej kolejce rozgrywek

Kamil Kucharski
W czwartej kolejce Bałtyk Sztutowo pokonał Lisovię Lisewo 5:3
W czwartej kolejce Bałtyk Sztutowo pokonał Lisovię Lisewo 5:3 Facebook/Bałtyk Sztutowo
W piątej kolejce rozgrywek klasy B piłkarze Błękitnych Kmiecin i Bałtyku Sztutowo zmierzyli się odpowiednio z Lisovią Lisewo i Jurandem Lasowice. Obie drużyny z powiatu nowodworskiego niestety musiały uznać wyższość przeciwnika.

Jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy Bałtyku Sztutowo. Drużyna zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Jurandem Lasowice Wielkie. Spotkanie zakończyło się wygraną 4:1 dla zespołu gospodarzy. Jurand zakończył w ten sposób swoją serię porażek - w poprzednich meczach drużyna z Lasowic Wielkich przegrała odpowiednio z Tęczą Szropy (3:2) i Czarnymi Straszewo (3:2).

W piątej kolejce rozgrywek przeciwnikiem Błękitnych Kmiecin była Lisovia Lisewo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny z Lisewa Malborskiego. Przez większość spotkania Lisovia miała przewagę jednej bramki strzelonej w 34 minucie. Kolejne gole zawodnicy zdobyli w 82 i 83 minucie. Po zwycięstwie nad Błękitnymi Lisovia zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji klasy B.

Po pięciu kolejkach w grupie Malbork V klasy B prowadzi AP Malbork. Drugie miejsce zajmuje Real Myszewo, na najniższym stopniu podium znajduje się Jurand Lasowice Wielkie. Bałtyk Sztutowo i Błękitni Kmiecin zajmują odpowiednio siódme i dziesiąte miejsce w klasyfikacji.