Sukcesy sportowe uczniów zostały nagrodzone - wręczono Nagrody Sportowe Powiatu Nowodworskiego

Jagoda Bilicka
Jagoda Bilicka
Udostępnij:
W czwartek (05.05.2022 r.) podczas VI sesji Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim VI kadencji wręczono Nagrody Sportowe Powiatu Nowodworskiego dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w 2021 r.

Samorząd Powiatu Nowodworskiego od wielu lat przyznaje nagrody dla najlepszych zawodników, którzy zajmują wysokie miejsca na zawodach rangi nie tylko wojewódzkiej, ale także krajowej czy europejskiej. Jest to forma uznania i docenienia znakomitych wyników sportowych, ciężkiej pracy oraz podziękowanie za promocję Powiatu Nowodworskiego.

Przybyłych na uroczystość laureatów, ich rodziców oraz trenerów powitali Starosta Nowodworski Jacek Gross oraz Przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego Robert Ciżmowski, którzy pogratulowali młodym sportowcom wyników i osiągnięć sportowych oraz wyrazili podziw dla ich talentów i walki o coraz wyższe laury. Nagrody z rąk Starosty Nowodworskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Nowodworskiego odebrali:

Julia Fidut – tancerka, Klub Tańca „Jantar” (I miejsce w Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych: styl Standard).

Olga Nycnerska – tancerka, Klub Tańca „Jantar” ( I miejsce w Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportu Tanecznego, I miejsce w Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportu Tanecznego: styl Standard, I miejsce w Turnieju Młodych Talentów, IV miejsce w Mistrzostwach Polski FTS w klasie B).

Mikołaj Juśko – zawodnik Sportowego Klubu Karate „Senshi” (IX miejsce w Międzynarodowych zawodach Karate w Budapeszcie, VII miejsce w Krajowych Zawodach Grand Prix Karate).

Wojciech Piotrowski – zawodnik LKS Żuławy, Sekcja podnoszenia ciężarów ( I miejsce i złoty medal w kat. +96 kg w Mistrzostwach Polski do lat 15 Młodzików, III miejsce i brązowy medal w rwaniu, IV miejsce w dwuboju w Mistrzostwach Europy do lat 15).

Taniec to piękno, taniec to wdzięk, to styl i gracja, ale również ciężka praca. Bardzo się cieszę, że mamy takie przedstawicielki w formacjach tanecznych. Panowie to sporty typowe męskie - Mikołaj reprezentuje dyscypliny walki, ale wiemy, że walka jest na końcu. Przez długi czas w tej dyscyplinie jest to kształtowanie swojego umysłu. Wojtku cała kariera przed Tobą. Cieszę się, że reprezentujesz utytułowany klub LKS Żuławy i jedną z najbardziej utytułowanych sekcji, która miała wspaniałych zawodników. Najbardziej znanym jest brązowy medalista z Meksyku - Mieczysław Nowak. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie i gratulujemy sukcesów. Dziękujemy i gratulujemy również rodzicom i wychowawcom, bo wiemy, że praca ze sportowcami, którzy są obciążeni nauką i treningami nie jest prosta. Trzeba ich traktować w sposób indywidualny tak, żeby pomagać i wspierać w osiąganiu sukcesów - powiedział Starosta Jacek Gross.

Laureaci oprócz nagród pieniężnych otrzymali również pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodzonym gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życzymy kolejnych sukcesów sportowych oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

Osiągnięcia sportowe nagrodzonych:

1. Wojciech Piotrowski ze Stegny – zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Ludowym Klubie Sportowym „Żuławy” w Nowym Dworze Gdańskim.
Osiągnięcia:

• I miejsce podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów w Siedlcach 13-16.05. 2021 r.

• IV miejsce w dwuboju w kategorii + 102 kg oraz brązowy medal za rwanie podczas Mistrzostw Europy do lat 15 Ciechanów 20-27.08.2021 r.

• I miejsce i złoty medal w kategorii + 96 kg podczas Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 Ciechanów 21-24.10. 2021 r.
Zawodnik ambitny z dużym potencjałem sportowym. Od roku jest w Kadrze Narodowej.

2. Mikołaj Juśko ze Sztutowa – zawodnik Sportowego Klubu Karate „Senshi”
Osiągnięcia:

• VII miejsce podczas 7 th Central Poland Open Grand Prix Karate - Pleszew 5.06.2021r.

• IX miejsce w Międzynarodowych Zawodach 24 th Budapest Open – Budapeszt 11.09. 2021 r.

• II miejsce Kumite Indywidualne Chłopców U14- 45 kg podczas VII Grand Prix International Karate WKF – Lębork 20.11.2021 r.

3. Olga Nycnerska z Nowego Dworu Gdańskiego, członek Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim.
Osiągnięcia:

• II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego Pomosty w kategorii Młodzież styl Standard - Elbląg 20.06.2021 r.

• I miejsce na Turnieju Młodych Talentów w kategorii powyżej 15 lat styl Standard – Elbląg 4.07.2021 r.

• IV miejsce na Mistrzostwach Polski FTS w klasie B, kategoria Młodzież styl Standard – Rumia 31.10.2022 r.

• XII miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup w kategorii Młodzież styl Latynoamerykański Polish Open Championships – Elbląg 21.11.2021 r.

• VIII miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego FTS kategoria Młodzież styl Latynoamerykański - Wrocław 11.12.2021 r.

• I miejsce na Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportu Tanecznego kategoria Młodzież styl Latynoamerykański – Olsztyn 19.12.2021 r.

• I miejsce Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportu Tanecznego kategoria Młodzież styl Standard – Olsztyn 19.12.2021 r.
Ponadto Olga osiąga wysokie wyniki w nauce, angażuje się w życie klasy i szkoły.

4. Julia Fidut ze Starocina członek Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” i występuje w podstawowym składzie Formacji Standardowej „Jantar-Elbląg”, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim.
Osiągnięcia:

• I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych – Elbląg 12.09.2021r.
Julia osiąga wysokie wyniki w nauce, angażuje się w życie klasy i szkoły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie