Świetna pierwsza połowa, nieudana druga część spotkania. Czarni Przemysław zagrali z Victorią Kaliska

Kamil Kucharski
W drugiej kolejce piłkarskiego sezonou 2020/2021 Czarni Przemysław zagrali u siebie z Victorią Kaliską. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie i mimo czerwonej kartki świetnie sobie poradzili w pierwszej połowie meczu. Ostatecznie jednak Czarni przegrali z Victorią 1:4.

Drużyna Czarnych błyskawicznie zdobyła prowadzenie. Za bramkę odpowiedzialni byli Sławomir Malek i Mariusz Wierzba. W szóstej minucie spotkania pierwszy z tej dwójki precyzyjnie posłał piłkę w pole karne Victorii. Tam przyjął ją Mariusz Wierzba, a po jego zagraniu piłka odbiła się od zawodnika Kaliskiej i wpadła do bramki gości.

Sytuacja skomplikowała się w 33 minucie spotkania. Golkiper Czarnych, Bartosz Markiewicz, usiłował zabrać piłkę zawodnikowi Victorii. Jego wejście zakończyło się jednak powaleniem piłkarza, za które sędzia ukarał bramkarza czerwoną kartką. W bramce zastąpił go Krzysztof Witkowski.

Mimo gry w osłabieniu podopieczni trenera Tomasza Górskiego świetnie radzili sobie w pierwszej połowie spotkania. Drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1:0 dla gospodarzy. Na drugą połowę Czarni wyszli w lekko zmienionym składzie - boisko opuścili Paweł Studziński i Mariusz Mierzwa, zastąpili ich Przemysław Malej i Kamil Staszko.

Pierwsze 20 minut w żaden sposób nie zapowiadało tego, co wydarzyło się później w Przemysławiu. Piłkarze Czarnych bez większych problemów przejmowali piłkę i ruszali na bramkę Victorii, jednak nie udało im się zamienić akcji na gole. Przeciwnicy powoli zaczynali odpowiadać na działania gospodarzy i co jakiś czas przechodzili do ataku. Piłkarze z Victorii nie byli jednak w stanie doprowadzić do remisu - Krzysztof Witkowski bez problemów bronił ich strzały, które bardziej przypominały podania do bramkarza gospodarzy.

Sytuacja zmieniła się w 62 minucie. Drużyna z Kaliskiej strzeliła wówczas gola i doprowadziła do remisu w spotkaniu. Kwadrans później Victoria wyszła na prowadzenie, bramka na 3:1 wpadła w 82 minucie. Czarni do końca usiłowali uratować wynik. Kilkukrotnie szansę na strzelenie gola miał Tomasz Popielarz, w którego stronę w końcówce spotkania powędrowało sporo podań. Jedna z takich akcji mogła zakończyć się golem, jednak uderzona głową piłka trafiła w poprzeczkę. W pozostałych przypadkach szybciej przy piłce znajdował się bramkarz Victorii.

Czwartą bramkę piłkarze Victorii zdobyli w doliczonym czasie spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla zespołu z Kaliskiej.