Świetne osiągnięcia młodych karateków z Nowego Dworu Gdańskiego. Medalowe miejsca na turnieju Karate WKF

Jadwiga Bilicka
W dniu 19 listopada 2022 w Lęborku odbyła się VIII edycja Grand Prix International w Karate WKF. W turnieju brało udział 420 zawodników reprezentujących 23 kluby z czterech państw. Świetnie zaprezentowała się reprezentacja Sportowego Klubu Karate Senshi, która uplasowała się na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Do tego wyniku z penwnością przyczynili się zawodnicy z Nowego Dworu Gdańskiego.

Kornel Bartnicki zdobył złoty medal w konkurencji kumite indywidualne chłopców 11-12 lat -40 kg oraz złoty medal w kumite drużynowym chłopców 10-11 lat.

Maja Ostrowska zdobyła złoty medal w kategorii kumite indywidualne białe i żółte pasy 8-9 lat -30 kg.

Stanisław Demianiuk zdobył dwa brązowe medale w kategorii kumite białe żółte pasy 8-9 lat +35 kg oraz kumite bez podziału na stopnie 8-9 lat +35 kg.

Marcelina Kościesza, Magda Nowak zdobyły razem brązowy medal w kategorii kumie białych i żółtych pasów 8-9 lat +30. Tosia Grzegorska znalazła się tuż za podium.

Igor Borchert wywalczył brązowy medal w kumite drużynowym chłopców 12-14 lat.

Dominik Świtalski z Nowego Stawu wrócił z brązowym medalem w kategorii kumite indywidualne seniorów -67kg

Jan Vanhoff z Jantaru wywalczył srebrny medal w kategorii kumite drużynowe juniorów.