Świetne wyniki młodych karateków z Nowego Dworu Gdańskiego. Złoto dla Dominika Świtalskiego

red.
W dniach 4-5.03.2023 w Bydgoszczy odbyły się międzynarodowe zawody Central Europe Open Karate WKF 2023. Rywalizowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek ze 100 klubów z 14 krajów.

Mocno zaprezentowali się sportowcy z Nowego Dworu Gdańskiego reprezentujący Sportowy Klub Karate Senshi na arenie międzynarodowej.

Kornel Bartnicki zdobył srebrny medal w kumite drużynowym chłopców 12-13 lat. Pomogli mu w tym zawodnicy z drużyny Wojtek Gburek oraz Dominik Baranowski.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Stec, która zajęła drugie miejsce w kumite 10-11 lat białych i żółtych pasów powyżej 30 kg. W kategorii wyższej wiekowo zajęła 5 miejsce.

Klaudia Stec razem z Leną Rózgą i Zuzanną Fabich zdobyły brąz w kumite drużynowym dziewcząt 10-11 lat.

Stanisław Demianiuk odebrał brązowy medal za w kumite drużynowym chłopców 10-11 lat. W drużynie byli także Dominik Baranowski, Szymon Gajdus oraz Franciszek Bińczyk.

Magda Nowak
otarła się o medal, zajmując 5 i 7 miejsce w kategoriach kumite dziewcząt 8-9 lat.

Igor Borchert zajął 5 miejsce w kumite drużynowym chłopców 12-13 lat.

Warto nadmienić, iż jedyne złoto dla Klubu wywalczył Dominik Świtalski.

Gratulacje dla wszystkich startujących oraz dla trenerów za przygotowanie zawodników na tak duże zawody.