Udany początek barażów. Żuławy pokonały Lipniczankę

Kamil Kucharski
LKS Żuławy zaliczył dobry początek zmagań o awans do IV ligi. W pierwszym meczu barażowym nowodworzanie pokonali na swoim stadionie Lipniczankę Lipnica.

Podopieczni trenera Andrzeja Głowackiego szybko mieli okazję do zdobycia pierwszej bramki. Około 10. minuty Tomasz Dobrzyński podał piłkę do Jakuba Mularczyka, który oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała niewiele przed bramką; niestety nie udało się jej dobić dokładającemu nogę Patrykowi Kiełczyńskiemu.

Na szczęście niewykorzystana sytuacja nie zemściła się na czerwono-zielonych. Wręcz przeciwnie, niewiele później gospodarze wyszli na prowadzenie. Po tym, jak nowodworzanie wytworzyli zamieszanie w polu karnym Lipniczanki, padł gol samobójczy i Żuławy prowadziły 1:0. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem ofensywy podopiecznych trenera Andrzeja Głowackiego i kilku okazjach do zdobycia drugiego gola. Ataki na bramkę opłaciły się - jeszcze w pierwszej połowie Jakub Mularczyk posłał piłkę między słupki i dał nowodworzanom dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej części meczu Żuławy miały jeszcze kilka okazji do zdobycia trzeciego gola. O pechu można mówić w przypadku zagrania z rzutu wolnego, po którym do bramki Lipniczanki trafił Mateusz Suchecki; sędzia odgwizdał przy tej akcji spalonego i nie uznał gola na konto Żuław. Wicemistrz grupy słupskiej zdołał pod koniec stworzyć kilka groźnych akcji w polu karnym nowodworzan, jednak nie przyniosły one choćby bramki kontaktowej. Ostatecznie pierwszy mecz barażowy zakończył się wynikiem 2:0 dla Żuław.

Po spotkaniu rozegrano jeszcze rzuty karne. Do piłki po stronie Żuław podchodzili kolejno Michał Koller, Jakub Mularczyk, Marek Kruczkowski, Mateusz Suchecki i Piotr Koller. Wszyscy z czerwono-zielonych trafili do bramki; golkiper nowodworzan, Bartłomiej Gruszewski, obronił jeden z pięciu rzutów karnych Lipniczanki, co w połączeniu z trafieniem poprzeczkę przez jednego z piłkarzy z Lipnicy dało Żuławom wygraną w karnych 5:3.

Żuławy rozegrają kolejny mecz barażowy w środę 30 czerwca. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Orkanem Rumia.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani