Udany początek rundy wiosennej. Błękitni Kmiecin wygrali z Orłem Ząbrowo

Kamil Kucharski
Błękitni Kmiecin rozpoczęli rundę wiosenną od wysokiego zwycięstwa. Podopieczni trenera Ireneusza Stolarza bez problemu pokonali na swoim boisku Orzeł Ząbrowy.

Jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej Błękitni wzmocnili swój skład. Do zespołu dołączyli Marcin Świątek, Patryk Bejynka, Michał Pikula i Adam Cieślak. Po dłuższej przerwie do treningów powrócili również Adrian Kunowski i Nikodem Piekarski.

W sobotnim meczu drużyna z Kmiecina nie dała większych szans Orłowi. Po dosyć nerwowych pierwszych minutach gospodarze rozpoczęli zyskiwać coraz większą przewagę na boisku. Ostatecznie Błękitni wygrali z Orłem 7:1. Bramki dla drużyny z Kmiecina zdobyli Marcin Świątek, Adam Kaczorowski, Patryk Bejynka, Adrian Wójcik i Adam Rombalski, który w trakcie spotkania trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

- Udało nam się dobrze rozpocząć rundę wiosenną. Co prawda nasz skład nie jest jeszcze optymalny, ale chłopacy zagrali dzisiaj na miarę swoich możliwości. Bardzo niekorzystny wiatr utrudniał grę obu zespołom, jednak mimo tych warunków udało nam się zwyciężyć - mówił po meczu trener Ireneusz Stolarz.

Kolejny mecz ligowy Błękitni zagrają w sobotę 1 maja. Przeciwnikiem piłkarzy z Kmiecina będzie AP Malbork, które w rundzie jesiennej wywalczyło status lidera.