Udany występ nowodworskich zapaśników w Żukowie. Reprezentanci LKS-u Żuławy z medalami

Kamil Kucharski
Ten weekend był udany dla LKS-u Żuławy pod względem rywalizacji sportowej. Członkowie sekcji zapaśniczej w sobotę zaliczyli udany występ na zawodach w Żukowie.

Podopieczni trenera Krzysztofa Chmielewskiego w sobotę 5 grudnia wystartowali w organizowanym co roku w Żukowie memoriale Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach. Nowodworscy zapaśnicy startowali w kategoriach "Młodzik" oraz "Mini zapasy", gdzie w swoich kategoriach wagowych zajęli wysokie miejsca, a także powrócili do Nowego Dworu Gdańskiego z medalami.

W kategorii młodzików wystartowało dwóch reprezentantów Żuław. W kategorii 62 kg na szóstej pozycji zakończył zmagania Piotr Ditter, natomiast Krzysztof Kulik zdobył drugie miejsce w swojej kategorii 75 kg, ustępując jedynie Alexowi Ruszczykowi z klubu ZKS Miastko.

W mini zapasach wystartowało pięciu młodych żuławskich zapaśników. W kategorii 35 kg rywalizowali Oliwia Król oraz Bartosz Kłys - zajęli oni odpowiednio ósme i piąte miejsce w swojej grupie. Na tych samych pozycjach zakończyli rywalizację w kategorii 50 kg kolejni dwaj reprezentanci Żuław: Alan Cybulski (piąte miejsce) i Ksawery Mięsak (ósme miejsce). Przysłowiowe "srebro" zdobył Miłosz Kłys, który w kategorii 41 kg wywalczył miejsce na drugim stopniu podium.