V liga. Czarni i Żuławy w czołówce

ABE
Żuławy pokonały Pogoń Prabuty 3:0 (1:0)
Żuławy pokonały Pogoń Prabuty 3:0 (1:0) S.Bednarczyk
Po dwa kolejne zwycięstwa zainkasowały zespoły Czarnych Przemysław i Żuław Nowy Dwór Gdański w rozgrywkach ligi okręgowej. Po czterech seriach gier Czarni są na drugim miejscu, a Żuławy na trzecim.

Czarni w świetnym stylu wygrali dwa ostatnie mecze. Najpierw po pasjonującym widowisku pokonali faworyzowane Rodło Kwidzyn 2:1, a w ubiegłą niedzielę rozgromili Wisłę Długie Pole 4:1. Obydwa mecze Czarni zagrali przed własną publicznością.

- W Przemysławiu gra nam się świetnie - mówi trener Tomasz Górski. - Przy dopingu naszych rodzin, kibiców prezentujemy się lepiej. Piłkarze wkraczają na wyższy poziom, chcą pokazać się z jak najlepszej strony i to im wychodzi. Uważam, że w tym sezonie ciężko będzie naszym ligowym rywalom wywieźć punkty z naszego stadionu.

W meczu z Rodłem, Czarnych do zwycięstwa poprowadzili bracia Marcin i Tomasz Popielarze. W 27 minucie gola strzelił Marcin, po asyście Tomasza. Goście jednak szybko wyrównali. W 62 minucie Rodło mogło wyjść na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Cetnarowicz, strzelając obok bramki. Kilka minut później rzut karny mieli Czarni. Jednak Łukasz Popielarz nie zdołał zamienić "jedenastki" na gola. Na 20 minut przed końcem, Sławomir Mallek zobaczył drugą żółtą kartkę, przez co Czarni musieli kończyć mecz w dziesiątkę. W 78 minucie kibice z Przemysławia zobaczyli akcję meczu. Piłkę z narożnika pola karnego dorzucał Marcin Popielarz, a w polu karnym Tomasz Popielarz urwał się obrońcą i tzw. szczupakiem umieścił futbolówkę przy słupku. To był gol dający Czarnym trzy punkty.

Cztery dni później podopieczni trenera Tomasza Górskiego nie dali szans Wiśle Długie Pole, wygrywając 4:1. Do przerwy było 3:0. Później Czarni grali już nieco słabiej ale i tak byli dużo lepsi od rywali. Po dwa gole w tym meczu strzelili Tomasz Wirkus i Tomasz Popielarz. Warto dodać, że popularny "Biały" w czterech spotkaniach ligowych zdobył już 6 goli i jest drugi w klasyfikacji strzelców.

Imponujące dwa zwycięstwa zanotowali także piłkarze Żuław. Nowodworzanie pokonali u siebie Pogoń Prabuty 3:0, a następnie wygrali na wyjeździe z Osiczanką Osice 2:0. W meczu z Pogonią bohaterem był Piotr Ziętarski, który strzelił dwa pierwsze gole. W 90 minucie wynik ustalił Mateusz Gruszewski. Natomiast w starciu z Osiczanką do siatki rywali trafili Ziętarski i Marek Modrzejewski.

Piątą serię ligowych spotkań zespoły z ligi okręgowej rozegrają w najbliższą sobotę (3 września). Czarni Przemysław zagrają na wyjeździe z Orłem Subkowy (godz.16), a nowodworskie Żuławy zmierza się na własnym stadionie z Gromem Nowy Staw (godz.17). Derbowy mecz Żuław z Gromem będzie hitem piątej kolejki gier.

Żuławy Nowy Dwór Gdański - Pogoń Prabuty 3:0 (1:0)
Skład Żuław: Talik, Szwec, Kuśnierek, Nieroda (76 Kanecki), G.Boniecki, M.Kruczkowski (70 Smarż), Klein, Chabowski, Modrzejewski, M.Gruszewski, Ziętarski (82 Studziński).
Bramki dla Żuław: Ziętarski x2, M.Gruszewski.
Czarni Przemysław - Rodło Kwidzyn 2:1 (1:1)
Skład Czarnych: Piątek, Sas., Kuśnierek, Ł. Popielarz (86 Ł.Kubus), Prusiecki, Fortas (45 Wasilewski), Piechnik, Mallek, M.Popielarz, Wirkus (Dywicki), T.Popielarz.
Bramki dla Czarnych: M.Popielarz (27), T.Popielarz (78).
Osiczanka Osice - Żuławy 0:2 (0:2)
Skład Żuław: Talik - Szwec, Kuśnierek, G. Boniecki, Nieroda (Kanecki 75') - Klein (67 Koller), Smarż, Modrzejewski (87 Żurawski), K.Boniecki - Ziętarski, M.Gruszewski (65 Chabowski).
Bramki dla Żuław: Ziętarski, Modrzejewski.
Czarni Przemysław - Wisła Długie Pole 4:1 (3:0)
Skład Czarnych: Piątek, Sas, Kuśnierek, Ł. Popielarz (86 Kwirant), Prusiecki, Fortas (51 Wasilewski), Jakubowski (80 Ostrowski), Mallek, M.Popielarz, Wirkus (55 Dywicki), T.Popielarz.