Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

V liga. Czarni Przemysław zremisowali z liderem

ABE
Grzegorz Łęgowski
Czarni Przemysław udanie rozpoczęli rundę wiosenną, remisując na wyjeździe z Rodłem Kwidzyn 2:2. Słabiej wiosnę zainaugurowali piłkarze nowodworskich Żuław, którzy przegrali w Prabutach z Pogonią 2:3.

W pierwszym meczu rundy wiosennej Czarni udowodnili, że pozycja wicelidera nie jest dziełem przypadku. Podopieczni trenera Tomasza Górskiego byli bardzo blisko pokonania lidera na jego boisku.
- Mecz zakończył się remisem, ale każdy, kto go oglądał, powiedziałby, że graliśmy lepiej od gospodarzy - mówi Grzegorz Sas, bramkarz i kapitan Czarnych Przemysław. - Na bramce nie miałem zbyt wiele pracy. Dużo więcej roboty miał golkiper Rodła. Miał on też sporo szczęścia, bo nasi zawodnicy w tym meczu zmarnowali dużo dogodnych sytuacji.

Jednak pierwsi z gola cieszyli się gracze Rodła. W 23 minucie dośrodkowanie z lewej strony na bramkę zamienił zamykający całą akcję pomocnik gospodarzy. Z prowadzenia Rodło cieszyło się do 31 minuty. Akcję Macieja Ciechanowski, Tomasza Wirkusa i Pawła Wasilewskiego skutecznie wykończył Mariusz Dywicki. Do przerwy było 1:1. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze i już w 55 minucie prowadzili 2:1. Czarni jednak się nie poddali. Co chwilę groźnie atakowali rywali, ale brakowało im skuteczności. Dopiero w 73 minucie udało im się zwieńczyć swoje zabójcze ataki. Gola wyrównującego strzelił najlepszy napastnik drużyny, Tomasz Popielarz. W końcówce spotkania Czarni "przycisnęli" jeszcze gospodarzy, ale nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Warto dodać, że był to już 9 z rzędu mecz Czarnych bez porażki. W najbliższą sobotę Czarni zagrają na wyjeździe z Wisłą Długie Pole (31 marca, godz.16).

Porażka Żuław w Prabutach

Bez punktów wrócili z Prabut piłkarze nowodworskich Żuław. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi ulegli miejscowej Pogonii 2:3. Nowodworzanie stracili pierwszego gola już w 19 minucie meczu. W kolejnych minutach udało im się odwrócić wynik spotkania. Dwa ładne gole strzelił środkowy pomocnik Żuław, Krzysztof Klein. Najpierw skutecznie uderzył zza pola karnego, a następnie pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu wolnego. Niestety, tuż przed przerwą, nowodworzanie stracili drugiego gola. Było więc 2:2.

Po zmianie stron przewagę optyczną mieli podopieczni trenera Andrzeja Biangi. W 75 minucie meczu najlepszą sytuację na strzelenie bramki miał Piotr Ziętarski, ale w decydującym momencie odskoczyła mu piłka i nie zdołał trafić do siatki. Z kolei minutę później do bramki trafił Grzegorz Boniecki, ale sędzia nie uznał jego gola. Piłkarze Żuław byli przekonani, że bramka była zdobyta prawidłowo. Kiedy zdenerwowani poprzednią sytuacją piłkarze Żuław dalej rozpamiętywali trafienie Bonieckiego, gospodarze wyprowadzili groźny kontratak. Marek Kruczkowski próbował powstrzymać napastnika gospodarzy, ale zrobił to nieprzepisowo i w dodatku w polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił zawodnik z Prabut. Nowodworzanie jeszcze próbowani zmienić wynik meczu, ale gospodarze skutecznie się bronili i grali na czas.

- Niestety, nie udało nam się wygrać - mówi trener Andrzej Bianga. - Nie szukamy usprawiedliwienia tej porażki u sędziów, ale faktem jest, że spisywali się słabo. Musimy jednak grać dalej. W naszej grze było widać dobre strony. Jestem zadowolony przede wszystkim z postawy młodych zawodników. Pokazali oni, że są bardzo wartościowi.

W najbliższą sobotę (31 marca, godz.15) zespół Żuław zmierzy się na własnym stadionie z Osiczanką Osice. - Zagramy o zwycięstwo. Inny wynik nas nie interesuje - zapowiada trener Bianga.

Wyniki XVI kolejki
 Rodło Kwidzyn- Czarni Przemysław 2:2 (1:1)
Bramki: Damian Sontowski (23), Adam Masny (55) - Mariusz Dywicki (31), Tomasz Popielarz (73)
Czarni: Sas - M.Piechnik, Fortas, Ł.Popielarz, Prusiecki - Jakubowski, Ciechanowski, Wasilewski, Dywicki (66 M.Popielarz) - Wirkus, T.Popielarz.
 Delta Miłoradz - Wisła Długie Pole 1:1 (0:0)
 Grom Nowy Staw - Orzeł Subkowy 4:4 (1:1)
 Osiczanka Osice - Wisła Korzeniewo 2:2 (1:0)
 Pogoń Prabuty - Żuławy Nowy Dwór Gd. 3:2 (2:2)
Bramki: Przemysław Promiński (20), Łukasz Jaworski (40), Marek Kowalski (75) - Krzysztof Klein (30, 37)
Żuławy: B. Gruszewski - Szwec, M. Kruczkowski, Nieroda (85 Koller), G.Boniecki - Klein, Kuśnierek, Wójcik, Modrzejewski (60 Chabowski) - Ziętarski, K. Boniecki (75 Czerwiński).
 Ceramik Łubiana - Relax Ryjewo 4:0 (2:0)