V liga: Wysokie wygrane Czarnych Przemysław i nowodworskich Żuław

ABE
Przedstawiciele powiatu nowodworskiego w V lidze nie zawiedli. Czarni Przemysław pokonali na wyjeździe Wisłę Długie Pole 5:1, a Żuławy wygrały u siebie z Osiczanką Osice 4:1.

Wisła Długie Pole - Czarni Przemysław 1:5 (0:1)

Podopieczni trenera Tomasza Górskiego ponownie udowodnili, że ich pozycja wicelidera nie jest dziełem przypadku, pokonując pewnie Wisłę Długie Pole na jej terenie aż 5:1. Gole dla Czarnych strzelali Tomasz Popielarz (26), Mariusz Dywicki (53), Tomasz Wirkus (64, 90) i Maciej Ciechanowski (84).
Czarni: Sas - M.Piechnik, Fortas, Ł.Popielarz, Prusiecki - Jakubowski, Ciechanowski, Wasilewski, Dywicki - Wirkus, T.Popielarz (80 Markiewicz).

Żuławy - Osiczanka Osice 4:1 (2:0)

W tym meczu Żuławy dominowały od samego początku spotkania. Pierwszego gola nowodworzanie strzelili jednak "dopiero" w 25 minucie. Ładnego gola strzelił Michał Kuśnierek. Drugi gol wpadł tuż przed przerwą. Tym razem akcję zespołu wykończył Marek Modrzejewski. Wydawało się, że w drugiej połowie piłkarze Żuław wypunktują słabego rywala. Tymczasem w 49 minucie goście strzelili kontaktowego gola z rzutu karnego. Było już tylko 2:1 dla Żuław. Nowodworscy kibice byli nieco zaniepokojeni, ale tylko do 62 minuty. Wtedy gola na 3:1 strzelił Mateusz Gruszewski. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Krzysztof Boniecki.
Dzięki wygranej zespół Żuław wskoczył na szóste miejsce w tabeli ligowej. W środkowej części tabeli panuje jednak duży ścisk, więc każde zwycięstwo może dać awans na wyższą lokatę. W najbliższy weekend, ze względu na święta, nie odbędą się żadne mecze ligowe. Piłkarze Żuław wyjdą więc na ligowe boiska dopiero 14 kwietnia (sobota). Tego dnia nowodworzanie zmierzą się na wyjeździe z Gromem Nowy Staw. Ten mecz będzie ciekawy z kilku powodów. Po pierwsze - będą to derby. Po drugie - obie ekipy dzieli tylko jeden punkt. Po trzecie - nowodworzanie zremisowali u siebie 2:2 i będą chcieli się zrewanżować oraz udowodnić, że są lepsi. Po czwarte - w Gromie gra kilku wychowanków Żuław.