Wygrana Bałtyku, porażka Żuław. Błekitni, Mady i Czarni zgarniają po punkcie. Podsumowanie ostatniej kolejki rozgrywek

Kamil Kucharski
Powoli zbliżamy się do końca piłkarskiego sezonu. W klasie okręgowej w miniony weekend mogliśmy obejrzeć zakończone remisem derby pomiędzy Madami Ostaszewo i Czarnymi Przemysław oraz przegrany przez LKS Żuławy mecz z Pomezanią Malbork. W Klasie B z kolei Błękitni Kmiecin podzielili się punktami z Tęczą Szropy, a po serii porażek wygraną odnotowali piłkarze Bałtyku Sztutowo.

Walczące o utrzymanie w V lidze Mady Ostaszewo i Czarni Przemysław podzielili się punktami w sobotnim meczu derbowym. Piłkarze obu drużyn mieli kilka szans na zdobycie prowadzenia, jednak przy akcjach ofensywnych po obu stronach zabrakło wykończenia w ataku. Najbliżej wygranej byli Czarni, kiedy to pod koniec pierwszej połowy piłka wylądowała na linii bramkowej przeciwnika. Tam natychmiast przechwycił ją pilnujący bramki Mad Jarosław Talik. Między zawodnikami natychmiast wywiązała się dyskusja o tym, czy Czarni zdobyli gola. Ostatecznie arbiter nie uznał bramki na konto piłkarzy z Przemysławia.

Po bezbramkowym remisie nie doszło do zmian w ułożeniu dolnej części tabeli grupy spadkowej. Mady tracą obecnie jeden punkt do Pogoni Prabuty i sześć punktów do Spójni Sadlinki - pierwszego zespołu poza "strefą czerwoną". Czarni z kolei pozostają na przedostatnim miejscu tabeli; do zespołu z Ostaszewa tracą jeden punkt.

Nowodworzanie tracą punkty

Tego samego dnia piłkarze LKS-u Żuławy zmierzyli się na swoim stadionie z Pomezanią Malbork. Niestety nowodworzanie ulegli przeciwnikowi i przegrali 0:3. W wyniku stosunkowo wyrównanej walki obu drużyn praktycznie do końca pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 44. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pomezanii po wejściu za piłką golkipera Żuław Bartłomieja Gruszewskiego. Do strzału podszedł Robert Felski, który pewnie umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy dając prowadzenie drużynie z Malborka.

W 80. minucie meczu Robert Felski zdobył drugiego gola dla Pomezanii. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu spotkania Krzysztof Michalczyk podwyższył prowadzenie zespołu z Malborka na 3:0 i tym wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie.

Przegrana z Pomezanią oznacza, że strata nowodworzan do prowadzącego w tabeli Borowiaka Czersk zwiększyła się do ośmiu punktów - piłkarze z Czerska wygrali w sobotę z Radunią Stężyca i zapewnili sobie awans do IV ligi. Piłkarze LKS-u zachowali co prawda pozycję wicelidera i szansę na miejsce w barażach, jednak zmniejszyła się ich przewaga nad trzecim w tabeli Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, który pokonał 2:1 Olimpię Sztum. Tym samym różnica pomiędzy Żuławami i Beniaminkiem wynosi obecnie zaledwie jeden punkt.

Przed podopiecznymi trenera Andrzeja Głowackiego jeszcze dwa mecze ligowe. W sobotę 5 czerwca podejmą u siebie Radunię II Stężyca. Tydzień później nowodworzanie zmierzą się w meczu wyjazdowym z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Bałtyk z wygraną, Błękitni z jednym punktem

Po kilku porażkach wygraną odnotowali piłkarze Bałtyku Sztutowo, którzy wygrali u siebie 3:1 z Błękitnymi Stare Miasto.

W mecz lepiej weszli piłkarze drużyny gości, którzy w 22. minucie zdobyli bramkę na swoje konto. Reszta meczu należała jednak do Bałtyku - w 53. minucie do wyrównania doprowadził Paweł Friszkemut, a w 74. minucie Patryk Ziarko trafił do bramki Błękitnych i dał prowadzenie Bałtykowi. Na cztery minuty przed końcem meczu trzeciego gola dla zespołu ze Sztutowa zdobył Kacper Skwarzec, a wygrana Bałtyku stała się faktem.

Jednym punktem musieli natomiast zadowolić się Błękitni Kmiecin. W wyjazdowym meczu zremisowali oni z Tęczą Szropy 1:1. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie meczu; najpierw bramkę dla Błękitnych zdobył Patryk Bejynka, na co jakiś czas później Tęcza odpowiedziała golem na swoje konto. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a drużyny otrzymały po jednym punkcie.

W najbliższy weekend czekają nas derby w Klasie B. Na boisku w Kmiecinie Błękitni zmierzą się z Bałtykiem Sztutowo.