Wyniki III kolejki żuławskiej halówki

ABE
Hotel Continental, Goniec-Champion oraz FC Ruciński Marzęcino prowadzą w I lidze open po trzech kolejkach gier. Z kolei w II lidze open lideruje Pub Gol Nowy Dwór Gdański.

W meczu na szczycie I ligi open Hotel Continental pokonał obrońcę tytułu, Gran Marmi, 6:1. "Hotelarze" udowodnili w tym spotkaniu, że są głównym kandydatem do mistrzostwa. Już w pierwszych minutach bramkę dla HC zdobył Piotr Ziętarski. Popularny "Ziętar" podwyższył wynik meczu na 2:0 pod koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron zespół z Mierzei Wiślanej nadal przeważał. Bramkarza Gran Marmi pokonali jeszcze Maciej Ciechanowski (dwa razy), Arkadiusz Witt oraz ponownie Ziętarski. Gran Marmi odpowiedziało tylko honorowym trafieniem Grzegorza Bonieckiego na cztery sekundy przed końcowym gwizdkiem.

Sporo emocji było także w spotkaniu zespołów Goniec-Champion i Błękitni Maktro Kmiecin. Ten wyrównany pojedynek zakończył się zwycięstwem nowodworskiego Gońca 5:3. W pozostałych meczach I ligi open nie było już tak zaciętej rywalizacji. SKS Olimp pokonał Morze Stegna 7:1, a FC Ruciński Marzęcino rozgromił osłabiony zespół Willi Joker 11:2. FC Ruciński jest obecnie liderem rozgrywek. Wyprzedza Hotel Continental i Goniec-Champion lepszym bilansem bramkowym.

II liga open

Z kolei zespoły z II ligi open rozegrały w ubiegły weekend aż dwie kolejki. Ten piłkarski weekend najlepiej będą wspominać piłkarze Pub Gol, którzy wygrali dwa trudne mecze. Najpierw pokonali Szalone Jogurty Sztutowo 3:0, a następnie wygrali z Ogniem Krynica Morska 5:3. Starcie Pubu Gol z Ogniem można nazwać meczem kolejki. Oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom i zaoferowały kibicom mnóstwo emocji. Po trzech seriach gier liderem II ligi open jest Pub Gol. Na drugim miejscu jest nowodworski Thermel. Te drużyny w tym sezonie jeszcze nie przegrały.