ŻHLPN: Hemako Sztutowo samodzielnym liderem I ligi. Walka o prowadzenie na niższym szczeblu

Kamil Kucharski
Po czterech kolejkach rozgrywek w ramach tegorocznej edycji Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej status samodzielnego lidera I ligi wywalczyła drużyna Hemako Sztutowo. Na niższym szczeblu o prowadzenie w tabeli walczą Nat Parts i Raf-Pol.

Zespół ze Sztutowa w sobotę pokonał 7:3 drużynę KS Tuja zdobywając komplet punktów w dotychczasowych rozgrywkach. - Mecze z Tują zawsze są pełne emocji. W końcu w tej ekipie grają zawodnicy Młodzieżowych Mistrzów Polski o nazwie Hemako. Sytuacja w pierwszej połowie wskazywała, że może dojść do niespodzianki, bo to Tuja prowadziła do przerwy 3:1. Były to jednak ostatnie bramki przeciwnika w tym meczu. Konsekwentna gra calego zespołu przyniosła efekt w postaci sześciu bramek i kolejne zwycięstwo - napisano w relacji z sobotnich zmagań udostępnionych na stronie Hemako.

Do tej pory o status lidera I ligi z Hemako walczył zespół Chillout. Ubiegłoroczny zwycięzca II ligi zaliczył jednak porażkę 1:6 w meczu z Metrotestem Elbląg. Mimo pierwszej w tym sezonie porażki Chillout zachował drugie miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. Tuż za nimi jednak znajduje się Metrotest tracący do wicelidera tylko dwa punkty. W pozostałych meczach czwartej kolejki I ligi Piękni i Młodzi zremisowali z Kadrą Sław-Bud Kmiecin 6:6, a PBG Jankowiak Baltic Sun pokonał Doświadczonych NDG 10:6.

Trwa walka o status lidera

Na niższym szczeblu rozgrywek o status lidera II ligi wciąż walczą Nat Parts i Raf-Pol. Dotychczas oba zespoły zgromadziły komplet punktów w swoich spotkaniach. W sobotę Nat Parts wygrał 6:4 z Polbukiem, a Raf-Pol pokonał Błękitnych Kmiecin 8:2. Pozostałe mecze czwartej kolejki II ligi ŻHLPN zakończyły się następującymi wynikami:

• Nogat Jazowa 1:6 Agro Horse
  • Nowa Kościelnica 3:10 Stara Gwardia
  • Young Boys 7:5 Lira Lighting Elbląg
  • GE Power Elbląg 8:2 Superagent.com.pl