Żuławy i Mierzeja. Projekt dla przedsiębiorców "Pomorski Broker Eksportowy"

red
pixabay
Zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z Projektu Pomorski Broker Eksportowy, który wspiera aktywność eksportową firm z regionu województwa pomorskiego. Działania w projekcie dają możliwość przedsiębiorcom prezentacji ich potencjału eksportowego poprzez udział w targach i misjach gospodarczych.

Broker stwarza także okazję do udziału w konferencjach i seminariach poświęconych rynkom zagranicznym oraz wspiera działania proeksportowe firm grantami i usługami świadczonymi przez brokerów.

Targi i misje zagraniczne
Firmy mogą prezentować potencjał eksportowy podczas targów i misji zagranicznych organizowanych zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach pod wspólną marką województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy mieli okazję eksponować swoje produkty podczas prestiżowych targów różnych branż, m.in Hannover Messe (przemysł), SIAL Canada (branża spożywcza), Japan IT Week (IT, ICT), Mobile World Congress Barcelona (telekomunikacja), CIBE Shanghai (branża kosmetyczna). W dziesięciu wspólnych wyjazdach targowych wzięło udział ponad 51 firm. Przedsiębiorcy uczestniczyli także w misji gospodarczej do Chin.

Granty
Broker Eksportowy oferuje również dotacje na eksport. W ramach projektu zaplanowano cztery konkursy grantowe, w których firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie wydatków nawet do 50% m.in. kosztów wyjazdu na międzynarodowe targi, wystawy, misje zagraniczne, wydarzenia gospodarcze i promocyjne. W 2017 r. zakończył się pierwszy konkurs grantowy, w którym firmy złożyły 130 projektów, z czego 120 otrzymało granty w wysokości ponad 4,5 mln pln. W lutym br. ogłoszono drugi konkurs, w którym można pozyskać do 60tys zł na promocję firmy. Nabór wniosków trwa do wyczerpania środków.

Konferencje i seminaria
Konferencje i seminaria poświęcone wybranym rynkom zagranicznym to okazja do poznania ich potencjału i specyfiki. Tematyka organizowanych wydarzeń uwzględnia nowe perspektywiczne kierunki rozwoju i jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby przedsiębiorców. Spotykają się one z dużym zainteresowaniem, czego przykładem jest konferencja „Business Beyond Borders – Destination Africa” zorganizowana w Gdyni z udziałem Ambasadora Republiki Zambii, Ambasadora Republiki Federalnej Nigerii w Warszawie i Pierwszego Sekretarza w Ambasadzie Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 130 przedstawicieli firm, uczelni wyższych, fundacji i stowarzyszeń z naszego regionu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się seminarium poświęcone prowadzeniu biznesu w Hongkongu. Zaproszeni eksperci zachęcali ok. 100 przedsiębiorców do ekspansji na rynek chiński w Hongkongu. We wszystkich dotychczas zorganizowanych 51 spotkaniach, seminariach i konferencjach wzięło udział już ponad 800 osób.

Badanie potencjału eksportowego
Projekt to także badania potencjału eksportowego pomorskich MSP realizowane przez Brokerów - specjalistów, których rolą jest zbadanie zasobów firmy i zaproponowanie rozwiązań służących rozwijaniu działalności eksportowej. Badania przeprowadzane są bezpłatnie. Dotychczas przebadano ponad 170 firm. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą umówić się na spotkanie z brokerami, do których kontakt dostępny jest na www.brokereksportowy.pl

Projekt Pomorski Broker Eksportowy będzie realizowany do 2023 roku.

Projekt realizuje Agencja Rozwoju Pomorza w partnerstwie z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza, Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Stowarzyszeniem „Wolna Przedsiębiorczość”, Gdańskim Inkubatorem Starter oraz InvestGDA.

Zapraszamy do kontaktu z Panem Maciejem Frączkiem, Brokerem Eksportowym, który udzieli Państwu szczegółowych informacji na temat kwestii eksportu w projekcie, jak również przedstawi możliwości pozyskania funduszy unijnych na rozwój firmy.

Maciej Frączek
Tel. 58 323 31 06
e-mail: [email protected]

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
nuka
Wszystko fajnie tyle, że jest to przeznaczone dla wielkich firm. Małe firmy zatrudniające kilku pracowników nie mają szans odnieść realnej korzyści.
Dodaj ogłoszenie