Żuławy wystąpią w barażach. Nowodworzanie pokonali Beniaminek 03 Starogard Gdański

Kamil Kucharski
Piłkarze LKS-u Żuławy pokonali w wyjazdowym meczu Beniaminek 03 Starogard Gdański. Wygrana nowodworzan oznacza, że to oni powalczą w barażach o awans do IV ligi.

Aby zapewnić sobie udział w barażach, podopiecznym trenera Andrzeja Głowackiego wystarczył remis w sobotnim spotkaniu z Beniaminkiem. Nowodworzanie pokonali jednak na wyjeździe swojego przeciwnika 1:0.

Przez pierwsze piętnaście minut spotkania Żuławy grały głównie w defensywie. Z czasem jednak czerwono-zieloni zaczęli przechodzić do ofensywy i odpowiadać na ataki gospodarzy. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak pod koniec meczu. W 75. minucie, gdy tablica pokazywała wynik 0:0, zawodnik Beniaminka zdołał przedostać się z prawego skrzydła w okolice słupka od bramki nowodworzan i oddać strzał. Czujnością wykazał się jednak golkiper nowodworzan, Bartłomiej Gruszewski, oraz defensywa Żuław, która błyskawicznie oddaliła zagrożenie spod swojej bramki.

W 77. minucie ścigany przez obrońcę Beniaminka Tomasz Dobrzyński oddał znakomity strzał, po którym piłka niestety nie wpadła do bramki gospodarzy. Dziesięć minut później Żuławy cieszyły się już z prowadzenia - na trzy minuty przed końcem meczu jeden z defensorów drużyny gospodarzy faulował w polu karnym swojego zespołu Patryka Kiełczyńskiego. Za to przewinienie arbiter podyktował rzut karny dla nowodworzan, który wykorzystał Dawid Kiełczyński umieszczając piłkę między słupkami.

Gospodarze błyskawicznie rozpoczęli walkę o uciekające, a jednocześnie potrzebne im do udziału w barażach zwycięstwo. Chwilę po zdobyciu bramki przez Żuławy gospodarze również trafili do bramki przeciwnika. Gol nie został jednak uznany - zawodnik Beniaminka wybił wcześniej piłkę z objęć bramkarza Żuław. Doliczone przez arbitra dwie minuty nie umożliwiły zespołowi ze Starogardu Gdańskiego odrobienia strat i ostatecznie to nowodworzanie cieszyli się ze zwycięstwa i szansy na awans do IV ligi.

Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:0 Beniaminek 03 Starogard Gdański

Bramki: Dawid Kiełczyński (87' karny)