Dobre mecze piłkarzy z Wałbrzycha. Zwycięstwo i remis!

Paweł Gołębiowski
Dobry weekend drużyn piłkarskich z Wałbrzycha
Dobry weekend drużyn piłkarskich z Wałbrzycha Paweł Gołębiowski (zdjęcia ilustracyjne)
Kończący się weekend był niezły dla drużyn piłkarskich z Wałbrzycha. Górnik Wałbrzych stoczył derbowy pojedynek w klasie okręgowej i pokonał w nim na wyjeździe 2:1 Włókniarza Głuszyca. Dobrze zagrał też Górnik Nowe Miasto.

W spotkaniu w Głuszyct, rozegranym w sobotę, 27 kwietnia pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. Gola dla nich w 37 minucie zdobył Kacper Kulik. Tuż po przerwie, w 51. minucie, wyrównał Oskar Nowak, a wynik ustalił w 66 minucie Dominik Tłuścik.

Mniej znany z wałbrzyskich Górników ale występujący na wyższym szczeblu rozgrywek, czyli Górnik Nowe Miasto Wałbrzych zremisował u siebie 3:3 z Górnikiem Złotoryja. Zespół gości trzy razy obejmował prowadzenie i za każdym razem do remisu doprowadzał Sebastian Francus. Do przerwy było 1:1, w ostatnie trafienie Francus zaliczył w doliczonym czasie gry.

Teraz Górnik Nowe Miasto zagra 1 maja o godz. 18 na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów, a 5 maja o godz. 11.30 z Piasta Nowa Ruda.
Piłkarzy Górnika Wałbrzych czeka 1 maja o godz. 17 wyjazdowe spotkanie ze Zjednoczonymi Żarów i 4 maja o godz. 17 mecz u siebie ze Zdrojem Jedlina Zdrój.