Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Sztutowo podsumowała mijający rok. Sporo inwestycji, przebudowa dróg i wydarzenia kulturalne wypełniły kalendarz

red.
foto.J.Bilicka
Urząd Gminy Sztutowo w wydanym biuletynie informacyjnym 2022 podsumowuje i informuje o dokonanych inwestycjach i wydarzeniach na terenie gminy. Udało się zrealizować wiele inwestycji, przebudować kilka dróg, zorganizować kilka wydarzeń.

Uchwalono po ponad 2 latach pracy Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sztutowo, które umożliwi zmianę planów zagospodarowania przestrzennego poszczególnych obszarów i rozwój na terenie gminy.
Udało się również ustalić wszystkie szczegóły niezbędne do budowy kolejnego cmentarza, który w przyszłym roku zacznie z etapu planowania i uchwalania wchodzić powoli w realizację.

Nic nie wskazuje na to, że rok 2023 będzie łatwiejszy dlatego cieszymy się, że udało się pozyskać duże dofinansowania ważnych dla gminy inwestycji takich jak stadion czy piwnicę kultury oraz kompleksowego remontu drogi wojewódzkiej na całej jej długości w Gminie Sztutowo – informuje Urząd Gminy Sztutowo.


Co się działo w gminie Sztutowo w 2022 roku.

10 stycznia - zbiórka krwi w ramach akcji Ultrakrew ”Każdy ma swój Krwiobieg”. Do udziału w akcji zgłosiło się 14 dawców. Ultrakrew „Każdy ma swój krwiobieg” to akcja społeczna, która promuje honorowe oddawanie krwi i aktywność fizyczną i jak co roku z zaszczytem ją wspieramy! W tym roku odbyły się łącznie 4 zbiórki, w której zebraliśmy łącznie 25650 ml krwi.

25 lutego - ruszyła zbiórka na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy, w której mieszkańcy Gminy Sztutowo z wielkim zaangażowaniem brali udział składając dary żywnościowe, środki czystości i art. pierwszej pomocy.

10 kwietnia – „Piknik Wielkanocny” - kiermasz świąteczny, zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, zabawa fantowa, tworzenie mega kartki z życzeniami świątecznymi, słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy. Na dzieci czekały do wykonania zadania o tematyce wielkanocnej - układanie puzzli, zabawy zręcznościowe z jajem w roli głównej, kolorowanie świątecznych kolorowanek, rozwiązywanie krzyżówki, wykonanie pisanek.

24 kwietnia – „piknik Razem z Ukrainą” zorganizowany przez LOT Gminy Sztutowo wspólnie z biblioteką w Kątach Rybackich i sołectwem Kątów Rybackich. W programie był marsz Nordic Walking dla dzieci, kąpiel morsów oraz sprzedaż przygotowanych przez panie z Ukrainy regionalnych potraw.

3 maja - obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 maja na Skwerze Stulecia Odzyskania Niepodległości połączone z tworzeniem dekoracji narodowych.

14 maja – odbył się piknik pt. „Grillowanie na polanie”, który integrował naszą lokalną społeczność oraz przyjaciół Gminy Sztutowo. W programie odbyły się m.in.: rozmówki dzieci z policjantem, gry i zabawy dla dzieci, tańce integracyjne, bańki mydlane, malowanie twarzy, grill, stoiska z rękodziełem i wiele innych.

29 czerwca - Msza Św. w kościele parafialnym pw. Świętego Marka Ewangelisty w Kątach Rybackich z okazji Dnia Rybaka połączona z tradycyjnym święceniem łodzi rybackich przy oprawie Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

2 lipca - część rozrywkowa obchodów Dnia Rybaka w Porcie nad Zalewem Wiślanym w Kątach Rybackich. Na mieszkańców i turystów czekała moc atrakcji: koncert zespołu SMILE, recital finalistki programu Mam Talent i The Voice of Poland- Julii Olędzkiej, kabaret z Konopi, występ lokalnego zespołu dziecięcego „Mała Mi”. Dla najmłodszych: animacje, malowanie buziek, robienie warkoczyków i tatuaży, pokaz wielkich baniek mydlanych., mnóstwo gier i zabaw. Niewątpliwie ogromnym, zainteresowaniem cieszył się występ żywych maskotek oraz plac z dmuchańcami. Cały cykl obchodów Dni Rybaka zwieńczyła zabawa przy muzyce mechanicznej prowadzona przez Dj MOROZ.

9 lipca - otwarcie cyklu turniejów piłkarskich w beach soccer i siatkówce plażowej na plaży w Sztutowie. To wielki powrót po dłuższej nieobecności imprez sportowych na plaży, który odbywał się przez cały okres wakacyjny w Sztutowie.

30 lipca - III edycja Zlotu Audi nad Wisłą Królewiecką w Sztutowie- Motoserce dla Zosi.

30-31 lipca – X Memoriał im. Janka Haftkowskiego w siatkówce na plaży w Sztutowie. W pierwszy dzień odbyły się eliminacje, w których rywalizowało 12 par. Cztery najlepsze pary z sobotnich zmagań uzyskały prawo gry w turnieju głównym. Turniejowe mecze systemem brazylijskim stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie wyłoniono cztery najlepsze pary. Spotkania półfinałowe były niezwykle zacięte i o zwycięstwach poszczególnych par decydowały detale. Na podium stanęli: 1. Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski, 2. Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz, 3. Mateusz Zięba/Jan Krasiński. W trakcie rozgrywek kibice mogli uczestniczyć w konkursach z nagrodami, które przygotowała Gmina Sztutowo. Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Sztutowo, oraz Organizatorów wydarzenia.

6-7 sierpnia – Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbywają się na plaży w Kątach Rybackich. Mimo niesprzyjającej aury do rywalizacji stanęło aż 40 zawodników z całej Polski - od Szczecina, Poznania aż po Śląsk. Oprócz zmagań ratowniczych w kategoriach indywidualnych i drużynowych, odbył się także pokaz pierwszej pomocy, który miał na celu uświadamianie społeczności w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

15 sierpnia - Wakacyjny Festyn Caritas na placu przed kościołem św. Wojciecha w Sztutowie. Jak co roku odbyły się liczne atrakcje, m.in: zabawa fantowa, licytacje, wystawa malarska, kiermasz. Uzyskane przychody z festynu zostały przekazane na cele charytatywne.

17 sierpnia - Dzień Pozytywnie Zakręconych – piknik zakręconych
mieszkańców Gminy Sztutowo, którzy opowiedzieli nam o swoim hobby i zaprezentowali swoje rękodzieła.

20 sierpnia – piknik nad Wisłą Królewiecką w Sztutowie. Na mieszkańców i turystów czekała moc atrakcji m.in.: koncert zespołu MITRA, teatralny spektakl interaktywny dla dzieci, strefa animacyjna z malowaniem buziek,
giga klockami, balonowym zoo, wielkimi bańkami mydlanymi, żywe maskotki oraz pokaz wodnych służb ratowniczych SAR. Wydarzenie zakończyło się dyskoteką pod gwiazdami.

11 września – dożynki gminne, które rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym św. Wojciecha w Sztutowie podczas, której zostały poświęcone wszystkie przyniesione przez rolników plony i dary. Po mszy,
przemarszem wraz z poświęconym wieńcem, udano się na stadion sportowy, gdzie miała miejsce część artystyczno-rozrywkowa.
Wystąpił zespół „Pasja”, „Enigma’, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie oraz lokalny zespół
dziecięcy „Mała Mi”. Dożynki były też doskonałym miejscem na wręczenie nagród przez Wójta zasłużonym rolnikom. Najmłodsi uczestnicy mogli brać udział w licznych zabawach z animatorami, wykonywać prace malarskie na
sztalugach, skakać na dmuchańcach, budować mega wieże z klocków, mogli też zostać pomalowani za wymarzoną postać. Wydarzenie zakończyło się muzyką taneczną poprowadzoną przez DJ Aro.

17 września – uroczyste otwarcie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, w którym brały udział włodarze naszej Gminy.

24 września - uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Był to wspaniały czas przeznaczony na rozmowy, wspomnienia, a także występy dzieci ze szkoły, które ubarwiły spotkanie. Każdy z seniorów otrzymał kwiaty i
życzenia od zaproszonych gości.

22-23 października - obchody Dnia Hubertusa, zorganizowane przez stajnię u Bohuna w Sztutowie, w których Gmina Sztutowo miała udział fundując zawodnikom puchary i medale.

24 października - ogłoszenie jesiennego konkursu fotograficznego pn. „Barwy jesieni w obiektywie”

11 listopada – uroczystość obchodów Dnia Niepodległości w Gminie Sztutowo, które rozpoczęła msza święta, następnie przemarsz mieszkańców z flagą narodową na Skwer Stulecia Odzyskania Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano hymn i pieśni patriotyczne. Uroczystość swymi występami uświetniły dzieci z sztutowskiego przedszkola oraz chór szkolny. Mieszkańcom rozdano flagę narodową, a najmłodszym lizaki w barwach narodowych.

19 listopada - X Jesienny Rajd Nordic Walking w Kątach Rybackich. Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach 10 i 5 km. Każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy i upominki. Organizatorem była Lokalna
Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo, wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Sztutowo w ramach realizacji zadania publicznego.

25 listopada - uroczystość przyznania nagrody Wójta pn. „Bursztynowy Laur Gminy Sztutowo 2022”. Po uchwaleniu ustawy przez Radę Gminy Sztutowo po raz pierwszy zostały przyznane nagrody Wójta dla osób, które w sposób
szczególny zasłużyły się na rzecz Gminy Sztutowo.

1 grudnia – wręczenie nagród za konkurs fotograficzny.

6 grudnia – spotkanie ze świętym Mikołajem, który wraz ze swoją asystentką rozweselał wszystkie dzieci angażując je do świątecznej zabawy, wesołych tańców i zagadek. Stworzono także gigantyczny łańcuch, którym udekorowano choinkę a na rozgrzanie każdy otrzymał kubek gorącego kakao.

9 grudnia – wyjazd dzieci szkolnych z Gminy Sztutowo do Pracowni Wielkiej Fabryki Elfów w Jagatowie, który został dofinansowany z budżetu Gminy Sztutowo oraz Stowarzyszenia Szkolna 13.

16 grudnia – udział w wigilii powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim.

21 grudnia - wigilia gminna w Sztutowie. Wspólne kolędowanie mieszkańców połączone z kiermaszem bożonarodzeniowym i gorącym poczęstunkiem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto