Młody ciężarowiec z LKS Żuławy zdobył złoto na Mistrzostwach Polski do lat 15

Jadwiga Bilicka
Foto.LKS Żuławy
Od kilku lat działa prężnie, reaktywowana po czasach niebytu, Sekcja Podnoszenia Ciężarów LKS Żuławy. Dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy pasjonatów tego sportu zawodnicy sekcji odnoszą znaczące sukcesy. W październiku 2021 r. Wojtek Piotrowski zajął I miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 15. W sekcji trenuje również kolejny mistrz – Dominik Sieńko.

Wojtek swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczął w 2018 r. Do uprawiania tej dyscypliny namówił go wujek, który wraz z rodzicami kibicuje mu na wszystkich zawodach. Sukces na Mistrzostwach Polski to ciężka i sumienna praca na treningach pod okiem świetnych trenerów braci Piotra i Marcina Potockich. Trenerzy zawsze kładą nacisk na doskonalenie technik i powtarzalność zaliczonych podejść. Wspierają młodych zawodników, motywują i uczą walki ze swoimi słabościami.

Rekordy zawodnika

Podczas swoich pierwszych Mistrzostw Polski w 2019 r. Wojtek zajął VIII miejsce w kategorii wagowej 96 kg z wynikiem 138 kg w dwuboju. W następnym roku zdobył III miejsce na kolejnych Mistrzostwach Polski, podniósł wtedy 193 kg również w dwuboju. W bieżącym roku sportowe występy młodego zawodnika to pasmo sukcesów. W maju zajął I miejsce na Mistrzostwach Polski z wynikiem 220 kg, na Mistrzostwach Europy w Ciechanowie we wrześniu – IV miejsce w dwuboju i brązowy medal w rwaniu z wynikiem 242 kg. Ostatni złoty medal i I miejsce to występ podczas październikowych Mistrzostw Polski do lat 15 z wynikiem 225 kg.

Trenerzy, przyjaciele i sympatycy sekcji

Sukcesy, puchary, zwycięstwa – to również ogromna zasługa wielu ludzi, którzy wierzyli, że reaktywacja takiej sekcji ma sens. Za sportowymi pucharami i miejscami na podium stoją – trenerzy Piotr i Marcin Potoccy, obecny kierownik sekcji Roman Kozłowski, Andrzej Kopal oraz Iwona Kopal ( Klub Power Factory). Działania ciężarowców i praca ludzi wokół nich skupionych została doceniona. Sekcja Podnoszenia Ciężarów LKS Żuławy otrzymała tegoroczną Nagrodę Burmistrza.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni,że doceniono wspólną pracę i wysiłek całego zespołu w promowaniu tego sportu. Udowodnimy, że nasze miasto będzie miało powody do dumy z osiągnięć naszych młodych, dobrze rokujących zawodników – informuje Andrzej Kopal.

Młode talenty

Oprócz Wojtka Piotrowskiego w sekcji trenuje również Mistrz Polski i uczestnik Mistrzostw Europy na których zajął 8 miejsce – Dominik Sieńko. W lipcu Dominik wygrał złoto w Mistrzostwach Polski do lat 17.Obaj zawodnicy Wojtek i Dominik brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej we Władysławowie. W ekipie jest jeszcze kilku młodych zawodników już teraz dobrze wyszkolonych technicznie i pozytywni ocenianych przez sędziów - to Mateusz Sobkowiak oraz Michał Dudek. Sukcesy na koncie ma również Tobiasz Wesołowski. Warto dodać, że nowodworscy siłacze w zawodach o Puchar Prezydenta Elbląga zdobyli drużynowo II miejsce. W maju podczas zawodów o Mistrzostwo Polski LZS w Siedlcach drużyna zajęła III miejsce.

Trwają nabory do sekcji

Cały czas trwają nabory do sekcji ciężarowej dla dziewcząt i chłopców w wieku lat 12 ( młodszych również). W tak młodym wieku treningi nie polegają na dźwiganiu ciężarów, ale na nauce techniki, koordynacji ruchowej, a także kształtowaniu charakteru. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu – od poniedziałku do środy oraz w piątek od 16.00 do 18.00 i są bezpłatne.

Zaproszenie na Turniej o Bursztynową Sztangę

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom LKS Żuławy Sekcja Podnoszenia Ciężarów podczas Turnieju o Bursztynową Sztangę. Turniej odbędzie się 4 grudnia 2021 r. na hali sportowej Pilawa. Wojtek Piotrowski zapowiada próbę bicia rekordu w podrzucie.