Przegląd tygodnia w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze wydarzenia od 29.03 do 4.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Dworu Gdańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowodworskim”?

Przegląd tygodnia Nowy Dwór Gdański od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowodworskim

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Gdańskim poinformowała o kolejnym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie nowodworskim. Jest to trzecia zarażona osoba w powiecie.

📢 Niedziela Palmowa 2020 - msza online i TV. Gdzie i kiedy msze święte można oglądać na żywo? Transmisja z Bazyliki Św. Mikołaja 5.04.2020

Msza święta online w Niedzielę Palmową 2020 dostępna będzie na żywo w naszym serwisie. Transmitować będziemy nabożeństwo gdańskich dominikanów od godz. 9:30 z Bazyliki Św Mikołaja. Zobaczcie program transmisji na Wielki Tydzień. Sprawdźcie też najważniejsze msze w telewizji i radiu.

📢 Rozpoczyna się remont dachu "Pilawy" w Nowym Dworze Gdańskim

Rozpoczął się remont dachu Hali Sportowej "Pilawa" w Nowym Dworze Gdańskim. Prace, które mają potrwać do końca lata, to ciąg dalszy modernizacji Miejskich Obiektów Sportowych. Budowa zostanie w całości sfinansowana ze środków gminy.

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Nowy Dwór Gdański: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Dworze Gdańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozstrzygnięto konkurs na rewitalizacji przestrzeni w Nowym Dworze Gdańskim

Zakończył się zorganizowany przez gminę Nowy Dwór Gdański konkurs na rewitalizację przestrzeni i jej zagospodarowanie. Zorganizowano go w ramach projektu „Rewitalizacja społeczno-przestrzenna
obszaru nr 11 w centrum Nowego Dworu Gdańskiego”.

📢 Wpadki programu "Szkoła z TVP". Głośny projekt edukacyjny Telewizji Polskiej doczekał się memów! Zobaczcie, z czego śmieją się internauci!

MEMY O LEKCJACH Z TVP. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną szkoły i inne placówki edukacyjne zostały zamknięte. Dlatego też 30 marca br. o godzinie 8:00 ruszyła emisja programu edukacyjnego TVP dla dzieci, który w ciągu kilku dni wywołał nie małe zamieszanie. Mowa oczywiście o "Lekcjach z TVP", które zaliczają wpadkę za wpadką. Błędy te nie umknęły internautom, którzy tworzą zabawne zestawienia i memy! Z czego śmieją się użytkownicy internetu? Sprawdź u nas!

📢 Nowy Dwór Gdański: Drugi przypadek koronawirusa w naszym powiecie. To dopiero początek?

W dniu 3 kwietnia w powiecie nowodworskim potwierdzono drugi przypadek zachorowania na wirus covid-19. Zakażonym jest mężczyzna w średnim wieku, który wrócił z zagranicy.

📢 Prof. Simon leczy zakażonych koronawirusem. Dostał zakaz publicznych wypowiedzi

Profesor Krzysztof Simon, który stoi na czele oddziału leczącego zakażonych koronawirusem we wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej, dostał od Ministerstwa Zdrowia pisemny zakaz publicznych wypowiedzi na temat epidemii. Podobne zakazy dotarły też do wszystkich innych wojewódzkich konsultantów ds. chorób zakaźnych w Polsce. Szczegóły poniżej.

📢 #zarażamydobrem Moc jest z nami! Najciekawsze akcje z całej Polski [przegląd NaM]

Harcerze szyją maseczki, firmy drukują respiratory, a powstańcy napisali wzruszający list do lekarzy, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii frontu. "Dobrze znamy cenę tej służby i towarzyszymy Wam myślą i całym sercem" - napisali. W cyklu #zarażamydobrem pokazujemy najciekawsze akcje społeczne z całego kraju.

📢 Aktywność fizyczna w czasie epidemii. Jak ćwiczyć w domu?

Kolejne obostrzenia sprawiają, że większość czasu przebywamy w domach. Zamknięto również siłownie i ośrodki sportowe. Sytuacja, w jakiej się znajdujemy nie oznacza jednak, że musimy rezygnować z dbania o sprawność fizyczną.
Jak można najlepiej ćwiczyć w warunkach domowych?

📢 Pomorskie Zrzeszenie LZS planuje historyczną wystawę [GALERIA ZDJĘĆ]

Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 75-lecia swojej działalności. To doskonała okazja do wspomnień i podsumowań. Dużą rolę w przygotowaniach do jubileuszu mogą odegrać nasi Czytelnicy.

📢 Matura próbna 2020 matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE. Jakie zadania na maturze online z matematyki 03.04.2020? Kiedy wyniki?

Matura próbna z matematyki 2020 rozpoczęła się w piątek 3.04.2020. Od godz. 9 ze strony CKE można pobrać test z matematyki na poziomie podstawowym. O godz. 14 zostanie udostępniony test z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania z matematyki pojawią się na zdalnej maturze 2020? Jakie są zasady CKE w sprawie egzaminu zdalnego? Jak zapisywać wyniki i jak je przesłać do szkoły? Zasady oceniania próbnej matury online. U nas także znajdziecie arkusze CKE matury oraz proponowane odpowiedzi.

📢 Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Znamy najnowsze prognozy

Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Kiedy skończy się koronawirus i ile potrwa jeszcze epidemia? Na te pytania szukają odpowiedzi chyba wszyscy. Firma ExMetrix przeanalizowała przebieg epidemii koronawirusa. Jeśli wyliczenia okażą się trafione, koniec epidemii koronawirusa w Polsce jest już całkiem niedaleko.

📢 Dodatkowe patrole policji na drogach na Mierzeję Wiślaną

W najbliższy weekend w Rybinie i Drewnicy pojawią się dodatkowe patrole. Policjantów będą wspierać żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej. Kierowcy mogą się spodziewać kontroli drogowych na trasach dojazdowych do Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej.

📢 Nowy Dwór Gdański: Władze samorządowe jednomyślnie stwierdzają, że nie są w stanie przeprowadzić wyborów.

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski wystosował pismo do Komisarza Wyborczego w Gdańsku. Informuje w nim o niemożności zorganizowania i przeprowadzenia wyborów. Podobne pismo w ciągu najbliższych dni zamierzają wysłać wójt Sztutowa i burmistrz Krynicy Morskiej.

📢 Powiat Nowy Dwór Gdański: Negatywna odpowiedź wojewody na wniosek o zamknięcie Mierzei Wiślanej

Dwa tygodnie temu burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat ze względów epidemii koronawirusa złożył wniosek o zamknięcie Mierzei Wiślanej dla turystów. W odpowiedzi wojewoda pomorski Dariusz Drelich wskazał, że w świetle wprowadzonych w życie rozporządzeń ruch turystyczny jest niemożliwy.

📢 Krynica Morska: XVII sesja Rady Gminy. Branża turystyczna chce podziękować służbie zdrowia

Zwołana na 27 marca XVIII Sesji Rady Miejskiej miała charakter nadzwyczajny. Uczestniczyły w niej wyłącznie osoby, których obecność była konieczna pod względem przyjmowania uchwał. Oprócz tego radni i osoby oglądające obrady w internecie zostali zapoznani z listem Lokalnej Organizacji Turystycznej, która chce podziękować służbom medyczym za walkę z epidemią koronawirusa.

📢 Koronawirus na Pomorzu. Jajka, warzywa i owoce przyjadą do domu, czyli jak w czasie epidemii radzą sobie rolnicy i hodowcy

Obecna sytuacja epidemiologiczna wprowadziła do naszego życia sporo zmian i ograniczeń. Wszyscy liczą, że koronawirus za jakiś czas się uspokoi, ale mają świadomość, że rynek nie będzie już taki sam. Zanim jednak ten trudny czas odejdzie w niepamięć hodowcy, producenci, ale też klienci muszą sobie jakoś radzić, zwłaszcza, że część targowisk została zamknięta.

📢 Koronawirus. Sklepy wydłużyły godziny otwarcia! Jakie zmiany wprowadza Lidl, Biedronka i Kaufland? Jak będą czynne sklepy? 5.04.2020

Jak czynne są sklepy? Limit klientów, uzależniony od liczby kas, godziny, w których zakupy mogą robić wyłącznie seniorzy i obowiązkowe rękawiczki dla wszystkich klientów – to tylko część nowych, wprowadzonych przez rząd obostrzeń dla branży handlowej. Na odpowiedź sieci nie trzeba było długo czekać. Część z nich podjęła już decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia swoich sklepów.

📢 Przegląd marca 2020 w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu”?

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - język niemiecki. Test z wybranego j. obcego 1.04.2020. Arkusze CKE z języka niemieckiego

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z CKE z języka niemieckiego odbywa się w środę, 1.04.2020 roku. Zdalne egzaminy rozpoczęły się 30.03.2020. Trzeciego dnia uczniowie mierzą się z egzaminem z j. obcego - do wyboru: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.Jakie pytania, tematy i zadania pojawią się na testach? Arkusze znajdziecie w tym materiale! Ósmoklasistom życzymy powodzenia!

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie