V liga piłki nożnej: Czarni Przemysław wciąż są niepokonani na własnym stadionie

ABE
Czarni Przemysław pokonali na własnym stadionie Radunię Stężyca 3:1 (2:0). Dzięki wygranej Czarni umocnili się na fotelu lidera rozgrywek II grupy gdańskiej V ligi.

Twierdza Czarnych Przemysław wciąż nie jest zdobyta. Podopieczni trenera Tomasza Górskiego rozegrali w tym sezonie 12 spotkań w roli gospodarza i ani razu nie schodzili z boiska pokonani. Wygrali 11 spotkań, a raz zremisowali (2:2 z Deltą Miłoradz). W 12 meczach u siebie Czarni strzelili 48 goli, co daje średnią 4 bramek na mecz.

Wracając do meczu z Radunią, warto zaznaczyć, że było to dobre widowisko. Nie mogło być jednak inaczej, bo spotkał się lider z trzecią drużyną ligi. Obie drużyny grały dobrze. Radunia próbowała grać więcej "piłką", ale to Czarni byli groźniejsi. Pierwszego gola strzelili w 39 minucie. Do siatki trafił Paweł Wasilewski, który wykorzystał celne podanie Marcina Popielarza. Jeszcze przed przerwą Czarni wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem akcję Wasilewskiego i Marcina Popielarza skutecznie wykończył Maciej Ciechanowski. Było 2:0.

Mecz nabrał tempa w drugiej połowie. Na 15 minut przed końcem goście strzelili kontaktowego gola z dość kontrowersyjnego rzutu karnego i nabrali wiatru w żagle. Mieli kolejne groźne sytuacje, ale nie zdołali wyrównać. Raz bramkarza Czarnych uratowała nawet poprzeczka. Chwilę później to Czarni mogli zdobyć gola, ale Marcin Popielarz strzelił w słupek. W ostatniej akcji meczu najmłodszy z braci Popielarzy wreszcie trafił do siatki i ustalił wynik meczu na 3:1. Marcin Popielarz miał w tym spotkaniu dwie asysty i gola.