Czarni Przemysław znów na czele okręgówki

ABE
Czarni Przemysław trzeci raz w tym sezonie wskoczyli na pozycję lidera rozgrywek IV ligi. Ostatnio wygrali na własnym stadionie z Zawiszą Czarne Dolne 4:0 (2:0).

Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Górskiego wygrał wszystkie pić spotkań w Przemysławiu w tym sezonie. Czarni są na własnym obiekcie nie do pokonania. Potwierdzili to w meczu z Zawiszą. Bez wielkiego nakładu sił strzelili rywalom cztery gole, choć mogli zdecydowanie więcej.

Strzelanie już w 5 minucie rozpoczął Kamil Fortas. Popularny "Dżordż" celnie uderzył z szesnastu metrów. Mimo wielu okazji, Czarni podwyższyli prowadzenie dopiero tuż przed przerwą. Podanie głową Tomasza Popielarza wykorzystał Mariusz Dywicki.
Po zmianie stron nadal dominowali Czarni. Wprawdzie, początek drugiej połówki nie był w ich wykonaniu zbyt imponujący, ale z każdą kolejną minutą grali coraz lepiej. Dopiero w 78 minucie gospodarze strzelili trzeciego gola. Tym razem asystował Paweł Wasilewski, a ładną bramkę po silnym strzale pod poprzeczkę zdobył Tomasz Popielarz. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie (dwa gole więcej ma Bartosz Anusik z Raduni Stężyca). Niespełna pięć minut później było już 4:0. Tym razem bramkarza Zawszy pokonał Wasilewski. Czarni zasłużenie pokonali jedną z najsłabszych drużyn w lidze i ponownie wrócili na fotel lidera, wykorzystując jednocześnie porażkę Pogoni Prabuty z Rodłem Kwidzyn.

Wisław Długie Pole - Żuławy 1:1 (0:0)
Z kolei tylko remis w ósmej kolejce ligowych zmagań zanotował zespół nowodworskich Żuław. Podopieczni trenera Janusza Kleina zremisowali na wyjeździe z Wisłą Długie Pole 1:1. Jedynego gola strzelił dla Żuław na początku drugiej połowy Piotr Ziętarski. Rywale wyrównali 10 minut później. Warto dodać, że do Długiego Pola nowodworzanie pojechali bez trzech czołowych zawodników. Z różnych powodów nie mogli zagrać Krzysztof Klein, Michał Kuśnierek i Karol Szwec. Bez tych piłkarzy gra zespołu wyglądała dużo gorzej. Mimo że niespełna dwa tygodnie temu Żuławy pokonały Czarnych aż 5:1, to w tabeli dużo wyżej notowani są gracze z Przemysławia. Żuławy zajmują 6 miejsce i tracą do lidera cztery punkty.