IV liga. Żuławy walczą dalej

ABE
Kolejne trzy punkty dopisał na swoje konto zespół Żuław. Tym razem nowodworzanie pokonali na wyjeździe Start Mrzezino 3:1. W najbliższą sobotę, o godz.16, nowodworzanie zagrają na własnym stadionie z Pogonią Prabuty. Zwycięstwo jest potrzebne Żuławom jak tlen.

W Mrzezinie do siatki trafiali tylko zawodnicy Żuław. W 27 minucie wynik otworzył Krzysztof Boniecki, który wykorzystał nieporozumienie defensorów Startu. Tuż po przerwie padła bramka wyrównująca. Po dośrodkowaniu w pole karne Żuław, futbolówka trafiła pod nogi Karola Szweca, który próbując wybić ją z własnego pola karnego, niefortunnie skierował ją do własnej bramki. W końcówce spotkania nowodworzanie jednak zagrali bardzo skutecznie. Dzięki bramkom Mariusza Malinowskiego i Piotra Ziętarskiego wygrali 3:1.

Na cztery kolejki gier przed końcem sezonu Żuławy plasują się na szóstym miejscu od końca. Oznacza to, że są w strefie spadkowej i ich wyniki w końcówce rozgrywek będą miały ogromne znaczenie. Najbliższy mecz Żuław zaplanowany jest na jutro. Do Nowego Gdworu Gd. przyjedzie Pogoń Prabuty, która zamyka ligową tabelę. Mecz rozpocznie się o godz. 16.

Skład Żuław w meczu ze Startem: Jarosław Talik, Karol Szwec, Michał Kuśnierek, Mariusz Malinowski, Grzegorz Boniecki, Krzysztof Klein, Patryk Smarż, Marek Modrzejewski (Remigiusz Chabowski 19' - Koller 72'), Piotr Ziętarski (Cezary Kruczkowski), Krzysztof Boniecki, Mateusz Gruszewski (Piotr Nieroda 80'). Rezerwowi: Bartłomiej Gruszewski

Bramki dla Żuław: Krzysztof Boniecki 27', Mariusz Malinowski 84', Piotr Ziętarski 85'
Bramka dla Startu: Karol Szwec (samobój) 48'