Nowodworscy policjanci Mistrzami Europy Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżac

Jadwiga Bilicka
foto.KPP NDG
W dniach 8 -9 kwietnia br. w Siedlcach odbyły się, Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Do udziału w zawodach zgłosiła się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w składzie 3 policjantów. Konkurencje zostały przeprowadzone w rozłożeniu na poszczególne kategorie wagowe. W zawodach wzięło udział 200 zawodników.
W kategorii wagowej do 125 kilogramów st. asp. Radosław Smoliński wycisnął sztangę, o wadze 215 kg, zdobywając przy tym złoty medal i tytuł Mistrza Europy w kategorii służb mundurowych oraz 3 miejsce w kategorii zawodowców.
W kategorii wagowej do 67,5 kilogramów asp. szt. Sebastian Białachowski wycisnął sztangę, o wadze 127,5 kg zdobywając przy tym złoty medal oraz tytuł Mistrza Europy w kategorii służb mundurowych. Wystartował również w kategorii Masters, zajmując 1 miejsce, w kategorii zawodowców zajął 2 miejsce, zdobywając tytuł v-ce Mistrza Europy. W kategorii wagowej do 110 kg sierż. szt. Paweł Marczak wycisnął sztangę o wadze 195 kg, zdobywając przy tym 3 miejsce i tytuł brązowego medalisty Mistrzostw Europy oraz zdobył 5 miejsce wśród zawodowców.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani