Piłka nożna. Piłkarze Żuław grali w nowych strojach i wygrali z Relaxem Ryjewo 3:1

Sławomir Bednarczyk
Zespół nowodworskich Żuław wygrał przed własną publicznością z Relaxem Ryjewo 3:1 (0:0) w szóstej serii ligowych zmagań. Nowodworzanie gonią czołówkę ligi okręgowej

Wszystkie gole wpadły w drugiej części spotkania. Dopiero po przerwie nowodworscy piłkarze zagrali tak, jak oczekuje od nich trener, Andrzej Bianga.

- W pierwszej połowie byliśmy schowani za "podwójną gardą". Na szczęście w drugiej odsłonie meczu mój zespół grał lepiej i skutecznie zaatakował rywala - mówi trener Bianga.

Gole dla nowodworskiej drużyny strzelali Przemysław Ziętarski (64), Marek Kruczkowski (72) i Krzysztof Klein (80). W końcówce spotkania goście zdobyli honorową bramkę. Najważniejsze jednak, że trzy punkty trafiły na konto nowodworskich Żuław.

Warto dodać, że piłkarze Żuław zagrali w tym meczu w nowych strojach. Trykoty zakupiono dzięki pomocy kilku mieszkańców oraz firmie Exclusive Sport z Kazimierzowa.

Po sześciu seriach gier zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Biangę zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Nowodworzanie tracą pięć punktów do prowadzącego Sokoła Zblewo.

W najbliższą sobotę (29 września, godz.16) drużyna Żuław zagra na wyjeździe z Radunią Stężyca. Ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Obie drużyny mają duże aspiracje.Ubiegły sezon zakończyły w pierwszej piątce V ligi, ale nie awansowały. Obecnie Żuławy są szóste, a Radunia ósma, choć obie drużyny marzą o miejscu premiowanym awansem. Oznacza to, że walka o zwycięstwo między tymi drużynami będzie bardzo zacięta.

Żuławy - Relax Ryjewo 3:1 (0:0)
Skład Żuław: Talik - Kruczkowski, Nieroda, D.Wójcik, (46 K.Boniecki), P.Wójcik, Klein, Kuśnierek, Chabowski (60 Szwec), Piotr Ziętarski (46 Przemysław Ziętarski), M.Gruszewski, Smarż (46 Modrzejewski).
Bramki dla Żuław: Przemysław Ziętarski, Marek Kruczkowski, Krzysztof Klein.

Rozmowa z trenerem Żuław, Andrzejem Biangą

1. Jak Pan ocenia grę swojego zespołu w meczu z Relaxem?
To spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie gra naszej drużyny  wyglądała chaotycznie, a nieliczne akcje prowadzone były w zbyt wolnym tempie. Natomiast zupełnie zmienił się obraz gry po przerwie.  Drugie 45 minut spotkania zagraliśmy bardziej agresywnie, w wyniku czego stworzyliśmy sporo sytuacji podbramkowych, z których to trzy udało nam się zamienić na gole. Tak walczący zespół Żuław chciałbym  widzieć w każdym meczu.  W końcówce spotkania zabrakło nam wyrachowania i dotychczasowej konsekwencji w grze, czego efektem była w zbyt prosty sposób stracona bramka. Spotkanie to potwierdziło starą prawdę, że trzeba być w pełni skoncentrowanym do ostatniego gwizdka sędziego.

2. Zajmujecie szóste miejsce w tabeli ligowej. Czy jest Pan zadowolony z dotychczasowych wyników drużyny?
Wyniki nie są złe, ale na pewno liczyliśmy na parę punktów więcej. Najważniejsze dla nas jest to, aby wypracować sobie na tyle dobrą sytuację po rundzie jesiennej, aby móc w spokoju przygotować się do rundy rewanżowej. Staramy się do każdego meczu podchodzić z należytą powagą  i w każdym chcemy powalczyć o pełną pulę punktów.  Przed nami jeszcze 9 spotkań do rozegrania i mam nadzieję, że wszystko co dobre jeszcze przed nami. Do każdego zwycięstwa podchodzimy z pokorą, wierząc w szczęśliwy finał na koniec rozgrywek.