Rozpoczęła się runda wiosenna w rozgrywkach V ligi - Żuławy wygrały z Wisłą Korzeniewo 2:1

Sławomir Bednarczyk
Maciej Ciechanowski wrócił do Żuław po rocznej przerwie i od razu strzelił gola na wagę trzech punktów Fot. Mateusz Borkowski
Piłkarze nowodworskich Żuław rozpoczęli rundę wiosenną od wyjazdowego zwycięstwa z Wisłą Korzeniewo 2:1(1:0). Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo.

Nowodworzanie dominowali prawie przez cały mecz. Już w 10 minucie mogli prowadzić 1:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Gruszewski - strzelił w słupek.
Na szczęście 5 minut później gola zdobył Krzysztof Boniecki. Tuż przed przerwą zawodnik Wisły dostał drugą żółtą kartkę, co spowodowało, że Żuławy grały w przewadze.
Nowodworzanie nie potrafili jednak wykorzystać tego atutu. Stwarzali sobie okazje, ale nie zdołali podwyższyć wyniku. Na domiar złego w 66 minucie stracili gola na 1:1 po jednej z nielicznych akcji gospodarzy.

Gracze Żuław nie załamali się, tylko próbowali walczyć o zwycięstwo. Zmasowane ataki nowodworzan przyniosły skutek dopiero w 85 minucie, kiedy to Maciej Ciechanowski strzelił gola na wagę zwycięstwa. Popularny "Ciechan" wrócił do Żuław po rocznej przerwie (grał w Czarnych Przemysław) i od razu pomógł Żuławom wywalczyć komplet punktów. Żuławy wygrały 2:1 i umocniły się na pozycji wicelidera V ligi.

Wisła Korzeniewo - Żuławy 1:2

Gole: Michał Zalewski (66 minuta) - Krzysztof Boniecki (15), Maciej Ciechanowski (85).
Skład Żuław: Talik - Szwec, P. Wojcik, Nieroda, Kruczkowski, Koller, Kuśnierek, K. Boniecki (55 Ciechanowski), Modrzejewski (82 Mateusz Gorzelak), M. Gruszewski, Chabowski (65 Domagała) oraz Marcin Gorzelak, D. Wojcik, Jóźwiak, G. Smarż.

Kiedy kolejny mecz Żuław?

W najbliższą sobotę (6 kwietnia, godz.15) piłkarze Żuław mają zagrać u siebie z Wisłą Długie Pole. Najprawdopodobniej ten mecz się nie odbędzie ze względu na zły stan murawy.