Siatkonoga Plażowa. I Puchar Polski w Footvolley rozegrany został na plaży w Sztutowie

ABE
Tuks Dach Starogard Gdański (Adrian Szopiński/Mateusz Szopiński) wygrał w finale z Blokers Łódź II (Łukasz Fryczak/Michał Sajewicz) 2:1 (9:15,15:10,15:11) i zdobył I Puchar Polski w Footvolley. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mateusz Szopiński z zespołu Tuks Dach Starogard Gdański.

Plaża w Sztutowie była areną I Pucharu Polski w plażowej siatkonodze. Ten sport nie jest jeszcze zbyt popularny, ale z każdym rokiem coraz więcej piłkarzy uprawia tę dyscyplinę. Jest ona bowiem coraz częściej urozmaiceniem piłkarskich treningów.

Najbliżej podium była ekipa Hupkas.pl Jantar (Maciej Piechnik, Paweł Przygocki), która doszła aż do półfinału imprezy. W półfinale jednak Hupkas.pl uległ minimalnie późniejszym zwycięzcom 1:2 (15:7, 12:15, 14:16), a w meczu o trzecie miejsce przegrał z mistrzami Polski, Mściwojem Kartuzy(Sebastian Letniowski/Tomasz Broner) 0:2 (9:15,10:15). Spośród drużyn z powiatu nowodworskiego na uwagę zasługuje dość dobry występ Sztutozzerii (Paweł Dzieciuch, Maciej Świderski). Sztutozzeria zajęła siódme miejsce, ale była bardzo blisko awansu do najlepszej "czwórki". W decydującym meczu uległa nieznacznie mistrzom kraju, Mściwojowi Kartuzy, 1:2 (15:11, 7:15, 7:15).

- W tym roku po raz pierwszy odbył się Puchar Polski w plażowej siatkonodze. Zgłosiło się więcej zespołów niż do samych mistrzostw, co świadczy, że siatkonoga to sport, który ciągle się rozwija - mówi Krzysztof Szostak, prezes Sztutowskiego Lata, które organizowało Puchar Polski w Footvolley. - Już wiemy, że to my przygotujemy za rok II Puchar Polski. Chcemy, aby w Sztutowie co roku odbywał się PP w tej dyscyplinie. Warto robić takie imprezy sportowe. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu turnieju wójtowi gminy Sztutowo, Stanisławowi Kochanowskiemu oraz mieszkańcom.

WYNIKI I PUCHARU POLSKI W FOOTVOLLEY SZTUTOWO 2012

MECZ 1: MŚCIWOJ Kartuzy (R1)-R16 - WOLNY LOS
MECZ 2: HEMAKO JUNIOR PLUS Sztutowo (R9)-BLOKERS Łódź 2 (R8) 0:2 (6:15, 2:15)
MECZ 3: ŻUŁAWY Nowy Dwór Gdański (R5)-SZTUTOZZERIA (R12) 0:2 (11:15, 10:15)
MECZ 4: BLOKERS Łódź U-23 (R13)-DREW TRANS II Chojnice (R4) 2:0 (15:14,15:7)
MECZ 5: TUKS DACH Starogard Gdański (R3)-HEMAKO Sztutowo (R14) 2:0 (15:0,15:0 walkower)
MECZ 6: BLOKERS Łódź 3 (R11)-MOC Sztutowo (R6) 2:0 (15:14,15:12)
MECZ 7: SZTUTOWSKIELATO.PL (R7)-HUPKAS.PL Jantar (R10) 0:2 (9:15,5:15)
MECZ 8: R15-BLOKERS Łódź 1 (R2) - WOLNY LOS
MECZ 9: MŚCIWOJ KARTUZY - BLOKERS Łódź 2 1:2 (15:5,9:15,15:17)
MECZ 10: SZTUTOZZERIA - BLOKERS Łódź U-23 1:2 (6:15,15:11,12:15)
MECZ 11: TUKS DACH Starogard Gdański - BLOKERS Łódź 3 2:0 (15:12,15:6)
MECZ 12: HUPKAS.PL Jantar - BLOKERS ŁÓDŹ 1 0:2 (15:8,15:6)
MECZ 13: WOLNY LOS DLA – SZTUTOWSKIELATO.PL
MECZ 14: MOC Sztutowo – HEMAKO Sztutowo 2:1 (12:15,15:9,15:12)
MECZ 15: DREW TRANS II Chojnice - ŻUŁAWY Nowy Dwór Gdański 2:1 (15:8,12:15,15:5)
MECZ 16: WOLNY LOS DLA- HEMAKO JUNIOR PLUS Sztutowo
MECZ 17: SZTUTOWSKIELATO.PL-MŚCIWOJ Kartuzy 0:2 (7:15,6:15)
MECZ 18: MOC Sztutowo-SZTUTOZZERIA 1:2 (9:15,15:9,13:15)
MECZ 19: DREW TRANS II Chojnice-BLOKERS Łódź 3 0:2 (13:15,7:15)
MECZ 20: HEMAKO JUNIOR PLUS Sztutowo-HUPKAS.PL Jantar 0:2 (10:15,8:15)
MECZ 21: BLOKERS Łódź 2 -BLOKERS Łódź U-23 (ĆWIERĆFINAŁ) 2:0 (15:7,15:8)
MECZ 22: TUKS DACH Starogard Gdański – BLOKERS Łódź 1 (ĆWIERĆFINAŁ) 2:0 (15:10,15:9)
MECZ 23: MŚCIWOJ Kartuzy-SZTUTOZZERIA 2:1 (11:15,15:7,15:7)
MECZ 24: BLOKERS Łódź 3-HUPKAS.PL 0:2 (9:15,10:15)
MECZ 25: BLOKERS Łódź 1-MŚCIWOJ Kartuzy ĆWIERĆFINAŁ 0:2 (13:15,8:15)
MECZ 26: BLOKERS U23-HUPKAS.PL Jantar ĆWIERĆFINAŁ 1:2 (11:15,15:9,10:15)
MECZ 27: BLOKERS Łódź 2-MŚCIWOJ Kartuzy PÓŁFINAŁ 2:1 (15:9,8:15,15:13)
MECZ 28: TUKS DACH Starogard Gdański-HUPKAS.PL Jantar PÓŁFINAŁ 2:1 (7:15,15:12,16:14)
MECZ 29: MŚCIWOJ Kartuzy-HUPKAS.PL Jantar MECZ O 3. MIEJSCE 2:0 (15:9,15:10)
MECZ 30: BLOKERS Łódź 2-TUKS DACH Starogard Gdański FINAŁ 1:2 (15:9,10:15,11:15)