Udany debiut reprezentantów sekcji kickboxingu z Nowego Dworu Gdańskiego

red
Pierwsze sukcesy odnieśli reprezentanci sekcji kickboxingu klubu LKS Żuławy w Nowym Dworze Gdańskim. Z zawodów w Gdyni przywieźli trzy medale.

Reprezentacja z Nowego Dworu Gdańskiego, prowadzona przez szkoleniowca Andrzeja Biernata, wzięła udział w Pucharze Polski Polskiego Związku Kickboxingu, w formule light contact kadetów, który odbył się w Gdyni. Nowodworzanie byli wśród 224 zawodników z 24 klubów z całej Polski.

W składzie grupy byli Andrzej Ziętarski (14 lat), Dorota Tarnowska (16 lat), Bartosz Wolański (15 lat) i Bartosz Lityński (9 lat). Ten ostatni, najmłodszy zawodnik wziął udział konkurencji sprawnościowej z użyciem technik kick bokserskich (formuła bez kontaktu z rywalem, przeznaczona dla najmłodszych adeptów).

Andrzej Ziętarski w kategorii wagowej 52 kg zajął pierwsze miejsce. Dorota Tarnowska w kategorii 55 kg dziewcząt zajęła ostatecznie drugą lokatę. Bartosz Wolański, w kategorii 63 kg, przegrał co prawda swoją pierwszą walkę, ale różnicą zaledwie 2 pkt, bijąc się w całkiem niezłym stylu. W dodatku rywal nie należał do najłatwiejszych, bo ostatecznie zajął trzecie miejsce w zawodach.

Wszyscy chętni, w wieku od 8 lat wzwyż, mogą się zapisać na treningi sekcji kickboxingu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 18, w hali Pilawa, przy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim.