Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc na antenie. Program telewizyjny Wielkanoc 2024. Oto co warto obejrzeć na kanałach TVP w święta

MC
Program tv 2024
Program tv 2024 pixabay
Na nadchodzące Święta Wielkanocne Telewizja Polska przygotowała dla widzów specjalną ofertę programową. ​Sprawdźcie o której warto włączyć telewizor podczas Świąt Wielkanocnych 2024!

Spis treści

Wielkanoc 2024 na TVP1

 • 29 marca (Wielki Piątek)

UROCZYSTA DROGA KRZYŻOWA Z UDZIAŁEM PAPIEŻA FRANCISZKA
godz. 21:05 – również w TVP Polonia

Wielki Piątek to dzień, w którym upamiętniana jest śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to niezwykle ważny dzień dla całej społeczności chrześcijańskiej. Wtedy też oczy katolików skierowane są na Watykan, gdzie od 1750 roku w rzymskim Koloseum roku odbywa się Droga Krzyżowa odprawiana przez papieża. Nabożeństwu tradycyjnie towarzyszą autorskie rozważania. Wybrani przedstawiciele będą towarzyszyć Ojcu Świętemu podczas kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

 • 30 marca (Wielka Sobota)

WOJTYŁOWIE. DROGI DO ŚWIĘTOŚCI
godz. 10:35

Dokument opowiada historię rodziny Wojtyłów, z której wywodzi się wyjątkowy człowiek, wielki papież i późniejszy święty. Film pokazuje, jak ważna jest rodzina i jak dzięki miłości, zaufaniu i prawdzie powstaje głęboka więź, a pozytywne związki i relacje kształtują całe nasze życie.
Reżyseria i scenariusz: Piotr Kot

OKRASA ŁAMIE PRZEPISY – INNE BABY WIELKANOCNE
godz. 13:25

W Wielką Sobotę Karol Okrasa pokaże widzom swoje autorskie wersje wielkanocnej baby i opowie, dlaczego te pieczone w specjalnych formach ciasta drożdżowe stały się symbolem tych świąt? Karol, przygotowując swoje wersje bab wielkanocnych, złamie powszechnie znane przepisy na ten świąteczny przysmak. Pierwszą propozycją będzie korzenna baba marchewkowa, druga to baba z dodatkiem mięsa mielonego z łopatki wieprzowej, boczku i pora, a trzecia to inspirowana wielkanocną paschą baba na zimno z serem, masłem i wędzonym łososiem.

SYN BOŻY
godz. 21:25

Kinowa wersja bijącego rekordy oglądalności serialu „Biblia"” ukazująca losy Jezusa Chrystusa od narodzin po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.
Reżyseria: Christopher Spencer, Christopher Spenceer
Aktorzy: Diogo Morgado, Roma Downey

 • 31 marca (Wielkanoc)

MSZA ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO URBI ET ORBI - TRANSMISJA Z WATYKANU
godz. 9:55

W Niedzielę Wielkanocną papież Franciszek odprawi w Watykanie Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego, w której udział wezmą przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, mieszkańcy Rzymu i wierni z całego świata, którzy każdego roku tłumnie przybywają na Wielkanoc do stolicy Włoch. Po Eucharystii Ojciec Święty wygłosi orędzie zakończone specjalnym błogosławieństwem Urbi et Orbi udzielanym miastu (Rzymowi) i światu.

MATYLDA, odc. 4
godz.20:20

Helena usiłuje dowiedzieć się od Witolda, dlaczego zmienił zdanie w sprawie ślubu Matyldy z Bodenem. Witold milczy, a sprawa staje się coraz bardziej tajemnicza. Rubin próbuje grać w domu przykładnego męża i ojca, ale w Izabelli i Michale budzi to tylko niechęć. Jedynie obsypywana prezentami chora Urszulka zdaje się kochać ojca. Matylda próbuje rozmówić się z Witoldem i poznać motywy jego działania. Przyciśnięty do muru Witold przyznaje się w końcu Helenie, że sprzedał Rubinowi kawałek lasu, aby zdobyć pieniądze na zaręczyny Aleksandry. Helena jest wstrząśnięta, ponieważ akurat tam znajduje się mogiła Radosława - jej pierwszego męża, starszego brata Witolda, ojca Aleksandry i Adama, który zginął w powstaniu styczniowym.

ROLNIK SZUKA ŻONY, seria 11, odcinek 0
godz. 21:20

W wielkanocnym odcinku specjalnym przedstawimy kandydatów do 11. edycji programu – rolników i rolniczki m.in. z Podlasia, Pomorza, Mazowsza oraz Dolnego Śląska, szukających swojej drugiej połowy. Pokażą oni własne gospodarstwa, opowiedzą w jakiej dziedzinie rolnictwa się specjalizują i czym zajmują się na co dzień. Widzom zaprezentują się zarówno osoby bardzo młode, jak i dojrzałe, które wiele w życiu przeszły i trudnią się tradycyjnym rolnictwem, sadownictwem, prowadzą rodzinne gospodarstwa nastawione na produkcję roślinną i hodowlę zwierząt, jak również duże przedsiębiorstwa produkujące żywność na ogromną skalę – w tym roku różnic będzie wiele. Wszyscy uczestnicy marzą o tym samym – pragną poznać kogoś, kto pokocha ich bezwarunkowo i sprawi, że zapomną, czym jest samotność. Listy do rolników i rolniczek można wysyłać do 6 maja.

 • 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)

TO SŁOWO MA MOC
godz.12:50

Na tegoroczny reportaż muzyczny złożą się słowo śpiewane i słowo mówione. W warstwie muzycznej widzowie usłyszą pieśni: Responsorium VI Expurgate vetus fermentum, Surrexit Cristus, Benedicamus Domino czy Sekwencja Wielkanocna w wykonaniu 9-osobowego chóru Schola Cantorum Minorum Chosoviensis śpiewającego XIII-wieczny chorał cysterski. Solistą występującym w tym chórze będzie Andrzej Lampert – znany i lubiany tenor, a także wokalista popularnej grupy PiN. Schola Cantorum, której dyrygentem jest Sławomir Witkowski, wykona pieśni w przestrzeni miejskiej Warszawy: na Dworcu Centralnym, na jednej ze stacji metra, w hali odlotów czy na tarasie widokowym lotniska Chopina.
Reżyseria: Grzegorz Sadurski

JAKA TO MELODIA?
godz. 18:40

„Solemnitas Solemnitatum” – „Uroczystość Uroczystości”, tak o Świętach Zmartwychwstania Pańskiego pisał papież Grzegorz Wielki. Na polskich ziemiach ten okres od zawsze miał nadzwyczajny charakter. Wielkanoc to mnogość tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W Poniedziałek Wielkanocny w odcinku specjalnym programu “Jaka to melodia?” poznamy obrzędy świąteczne ziemi kłodzkiej. Za pulpitami staną jej wyjątkowi przedstawiciele, którzy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych mogliby rozprawiać godzinami.

MATYLDA, odc. 5
godz.20:20

Zdesperowana Helena zabiera Matyldę na grób Radosława i przedstawia jej historię śmierci męża. Szantażuje Matyldę mówiąc jej, że tylko ślub Bilińskiej z młodym Rubinem uratuje Brzezinę przed upadkiem. Tymczasem Tadeusz Biliński po ucieczce z szulerni, gdzie cudem uniknął śmierci, kontynuuje swoją tułaczkę. W pałacu dawnego przyjaciela, Szawernowskiego widzi, jak można się świetnie urządzić idąc na współpracę z zaborcą.

SANATORIUM MIŁOŚCI, seria VI, odcinek 4
godz. 21:20

Poranne spotkanie z Martą nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Grupa będzie musiała zmierzyć się z konfliktem i spróbować go zażegnać. Dzień wypełniony będzie śpiewem i muzyką, a kuracjuszy odwiedzi jeden z członków zespołu Pectus, z którym panowie potrenują śpiewanie serenady. To nie będzie koniec atrakcji – po raz pierwszy w historii programu senior uda się na randkę ze wszystkimi paniami równocześnie. Żaden turnus nie może się obyć bez noclegu poza sanatorium – tym razem grupa jedzie za miasto. Najpierw nauka jazdy konnej, a wieczorem kąpiel w jacuzzi. Jeden z uczestników marzy o takiej randce tylko we dwoje. Zaproszenie przyjęte, ale czy spotkanie dojdzie do skutku?

Program tv 2024
Program tv 2024 PAP/Leszek Szymański

Wielkanoc 2024 na TVP2

 • 29 marca (Wielki Piątek)

WIELKOPIĄTKOWE NABOŻEŃSTWO LUTERAŃSKIE W ŚWIDNICY
godz. 17:05

Wielki Piątek to pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa, który umierając na krzyżu przyjął na siebie karę za grzechy każdego człowieka. Ewangelicy, jako wyznawcy „teologii krzyża”, uważają ten dzień za jedno z największych świąt chrześcijańskich, równe Wielkanocy. Od wieków tradycją w tym dniu jest przystępowanie do Stołu Pańskiego. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie w wyjątkowym miejscu, Kościele Pokoju – Pomniku Kultury, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 • 30 marca (Wielka Sobota)

THE VOICE KIDS
godz. 20:00

Ostatnie już Przesłuchania w Ciemno siódmej edycji „The Voice Kids”. Na rozśpiewanej scenie wystąpią uzdolnione muzycznie dzieci, które za sprawą swoich głosów będą próbować odwrócić fotele Cleo, Nataszy Urbańskiej oraz Tomsona i Barona, a tym samym przejść do kolejnego etapu programu. Kto z nich zawładnie sercami trenerów i publiczności najlepszego talent show z udziałem dzieci w Polsce?

 • 31 marca (Wielkanoc)

FAMILIADA
godz. 14:00

W odcinku specjalnym wystąpią gwiazdy „Pytania na śniadanie”. W drużynie kobiet wystąpią: Beata Tadla, Katarzyna Dowbor, Claudia Carlos, Joanna Górska, Katarzyna Pakosińska.
Ekipę mężczyzn reprezentować będą: Robert El Gendy, Robert Stockinger, Tomek Tylicki, Filip Antonowicz i Piotr Wojdyło.

KOŁO FORTUNY
godz. 14:35

W odcinku specjalnym wystąpią: Rafał Mohr, który w serialu w serialu „Archiwista” wcielił się w rolę podinspektora Mirosława Strączka; Anna Mrozowska znana z serii „Ludzie i Bogowie” czy „Barw szczęścia”; Maciej Raniszewski, który zagrał historyczną postać Zyndrama z Maszkowic w serialu „Jagiellonowie", widzowie mogą go również znać jako Hermana, niewidomego masażystę z serialu „Barwy Szczęścia”.

SZANSA NA SUKCES. OPOLE 2024
godz. 15:15

Odcinek poświęcony twórczości mistrza estrady – Jerzego Połomskiego. Na jurorskiej kanapie artyści, którzy mieli przyjemność znać Pana Jerzego, a nawet śpiewać u jego boku: królowa eteru – Maria Szabłowska, „miłośnik tamtych prywatek” Wojciech Gąssowski, jedna trzecia zespołu Ich Troje – Anna Świątczak oraz pierwszy polski zwycięzca „The Voice of Poland” – Damian Ukeje.

 • 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)

FAMILIADA
godz. 14:00

W odcinku specjalnym zagrają dziennikarze TVP Sport przeciwko redaktorom z Panoramy. Kanał sportowy Telewizji Polskiej reprezentować będą: Dariusz Szpakowski, Sylwia Dekiert, Maja Strzelczyk, Maciej Iwański, Piotr Sobczyński. W zespole Panoramy zobaczymy: Joannę Bukowską, Justynę Śliwowską-Mróz, Jarosława Kulczyckiego, Mirosława Cichego i Piotra Jędrzejka.

KOŁO FORTUNY
godz. 14:35

W odcinku specjalnym wystąpią aktywni seniorzy: 70-letnia biegaczka Barbara Tukendorf, Ireneusz Korzeniowski – popularny bloger i influencer modowy, pasjonat motoryzacji, oraz Beata Borucka znana w sieci jako Mądra Babcia, największa polska silverinfluencerka, która zgromadziła w sieci niemal 500 tysięcy babć, dla których nawet stworzyła telewizję internetową.

Program tv 2024
Program tv 2024 pexels

Wielkanoc 2024 na TVP Kultura

 • 28 marca (Wielki Czwartek)

HALA ODLOTÓW
godz. 20:00, powtórka 29 marca, godz. 23:55

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę wojna staje się dla nas coraz bardziej realna. Najpierw widzieliśmy ją w tysiącach uchodźców z Ukrainy. Później pojawiła się podczas kryzysu emigracyjnego na granicy z Białorusią pod postacią wojny hybrydowej. Dziś rosyjskie rakiety przelatują nad Polską, a eksperci i politycy mówią otwarcie, że w perspektywie kilku lat Rosja zaatakuje któryś z krajów NATO. Czy rzeczywiście zaczęliśmy żyć już w czasach przedwojennych, a nie powojennych jak dotychczas. Czy wojna zapuka do naszych bram? Co zatem zrobić, żeby się nie bać?

 • 30 marca (Wielka Sobota)

JOHANN SEBASTIAN BACH – PASJA WEDŁUG ŚW. JANA BWV 245
godz. 22:00

Jedna z dwóch Pasji autorstwa Johanna Sebastiana Bacha, które zachowały się w całości. Powstała w ostatnim okresie jego twórczości, gdy zajmował stanowisko kantora przy Kościele św. Tomasza w Lipsku, skomponowana na zamówienie rady miejskiej. Premiera odbyła się w 1724 roku w Wielki Piątek w Kościele św. Mikołaja w Lipsku. Przed następnym wykonaniem dzieła w 1727 Bach opracował ją na nowo i ta wersja wykonywana jest do dzisiaj.

Wielkanoc 2024 na TVP Historia

 • 30 marca (Wielka Sobota)

GIGANCI HISTORII – CHRZEŚCIJAŃSTWO OD JEZUSA CHRYSTUSA DO KONSTANTYNA WIELKIEGO
godz. 19:00

Dziś chrześcijaństwo to religia jednej trzeciej mieszkańców Ziemi. Choć dzieli się na liczne odłamy, jego korzenie pozostają od ponad 2 tysięcy lat niezmienne. Zaczęło się w Palestynie od narodzin Jezusa z Nazaretu, od których liczymy nadejście nowej ery w historii świata. Wiara w jego nauczanie, męczeńską śmierć i zmartwychwstanie przekazywana była ustnie na terenie rzymskiej Judei. Po stłumieniu powstań żydowskich i zburzeniu Jerozolimy w roku 70, wraz z migracją ludności, jego wyznawcy zaczęli rozprzestrzeniać się po całym obszarze cesarstwa. Nad Tybrem, z powodu odmowy składania hołdu tradycyjnym bóstwom chrześcijanie budzili nieufność. Za panowania cesarza Nerona doszło do pierwszych prześladowań, które osiągnęły apogeum w III wieku.
Świąteczny odcinek poprowadzi Przemysław Babiarz.

Wielkanoc 2024 na TVP Dokument

 • 29 marca (Wielki Piątek)

TRZY PIETY MICHAŁA ANIOŁA
godz. 19:05

Dokumentalny film w reżyserii Marco Bellone ukazujący fascynację Michała Anioła pietą –częstym w historii sztuki sakralnej motywie Matki Boskiej trzymającej na kolanach ciało martwego syna.

Program tv 2024
Program tv 2024 pixabay
 • 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)

JEROZOLIMA
godz. 17:45

Film dokumentalny Daniela Fergusona o Jerozolimie, tradycjach, sekretach, zabytkach, historii i ludziach, którzy tu żyją. Twórcom filmu udało się uzyskać dostęp do świętych miejsc i kilku mało znanych części miasta. Widzowie poznają też życie młodych mieszkańców z różnych społeczności, dowiedzą się jakie mają plany i jak ważne jest dla nich miasto, które stało się bramą dla trzech głównych religii prowadzących do Boga i skrawkiem lądu, o który zaciekle walczono.

Wielkanoc 2024 na TVP Polonia

 • 29 marca (Wielki Piątek)

PROJEKT NADZIEJA
godz. 11:10 oraz 30 marca godz. 11:20

Program ukazuję nadzieję praktyki Ewangelii w codziennych działaniach bohaterów odwiedzanych w miejscach, które swoją misją nawiązują do tajemnicy dni Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek autorzy odwiedzą hospicjum – miejsce będące symbolem drogi krzyżowej, w sobotę zaś – wspólnotę sióstr Elżbietanek w Poznaniu oraz ludzi świeckich, którzy pomagają odzyskać życie osobom w kryzysie bezdomności w Domu św. Józefa.

 • 31 marca (Wielkanoc – Wielka Niedziela)

WOJTYŁOWIE. DROGI DO ŚWIĘTOŚCI
godz. 12:35

Film dokumentalny w reżyserii Piotra Kota opowiada historię rodziny, z której wywodzi się wyjątkowy człowiek, wielki papież i późniejszy święty. Prezentując sylwetki członków rodziny Wojtyłów, film pokazuje, jak ważna jest rodzina. Głęboka więź powstaje dzięki zaufaniu i prawdzie, a wszystko jest przesycone miłością. Rodzina Wojtyłów uczy, że pozytywne związki i relacje kształtują całe nasze życie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto