Zespół nowodworskich Żuław przegrał na wyjeździe z Wisłą Długie Pole 1:3

Mateusz Borkowski
Piłkarze nowodworskich Żuław przegrali na wyjeździe z Wisłą Długie Pole 1:3. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Andrzeja Biangi w tym sezonie. Nowodworzanie stracili też pozycję lidera ligi okręgowej.

Słabszy dzień, brak formy czy świetna gra rywali sprawiła, że zespół Żuław nie przywiózł z Długiego Pola żadnych punktów? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Faktem jest to, że piłkarze Żuław pojechali do Wisły w roli faworyta, a wrócili z opuszczonymi głowami i wielkim niedosytem.

Pierwsza połowa

W tym meczu gra nowodworzan pełna była prostych błędów i braku ochoty do podjęcia piłkarskiej walki. Już w 11 minucie padła pierwsza bramka dla Długiego Pola, a minutę później kolejna. Do końca pierwszej części meczu zawodnicy Wisły utrzymali prowadzenie 2:0. Nowodworscy piłkarze zagrali najgorsze 45 minut od kilku miesięcy.

Druga połowa

Na początku drugiej części spotkania gracze Żuław zaczęli grać piłkę, do jakiej przyzwyczaili kibiców w dwóch poprzednich meczach ligowych. W tym okresie meczu strzelili bramkę kontaktową. Autorem, dającego nadzieję, gola był Mateusz Gruszewski. Wydawało się wtedy, że zawodnicy Żuław odrobią straty, a nawet wygrają całe spotkanie.

Niestety, tak się nie stało. Kolejne błędy i lekceważące podejście do przeciwnika nie pozwoliły na zdobycie kolejnych bramek. Wręcz przeciwnie. Pod koniec drugiej połowy spotkania, ponownie piłkarze Wisły Długie Pole dali o sobie znać i strzelili ostatnią bramkę w tym meczu. Spotkanie zakończyło się niespodziewaną porażką Żuław.

Kibice Żuław nie zawiedli

Warto zaznaczyć, że słaba gra naszych piłkarzy nie spowodowała, że doping fanów LKS ucichł. Wręcz przeciwnie. Do ostatnich minut meczu kibice, którzy licznie przybyli do Długiego Pola, "zdzierali gardła" dla swojego klubu.

Żuławy już nie są liderem V ligi

Przegrana w Długim Polu kosztowała nowodworski zespół utratę pozycji lidera rozgrywek V ligi. Żuławiacy spadli na piątą pozycję. Do lidera, Sokoła Zblewo, tracą trzy punkty.

Następny mecz Żuław

Podopieczni trenera Andrzeja Biangi już najbliższą sobotę (8 września) będą mieli okazję do rehabilitacji za ostatnią porażkę. Piłkarze Żuław podejmować będą na własnym stadionie Wdę Lipusz. Mecz rozpocznie się o godz.16. Mimo że nowodworscy gracze nie przegrali przed własną publicznością od początku tego roku, to najbliższy mecz nie powinien być dla nich łatwy. Wda Lipusz to wicelider obecnych rozgrywek, który dotychczas wygrał wszystkie trzy mecze ligowe.

Wisław Długie Pole - LKS Żuławy 3:1 (2:0)

Skład LKS Żuławy w meczu z Wisłą: Talik - M. Kruczkowski (46 Nieroda), Szwec, K. Boniecki, Kuśnierek - Klein (46 Przemek Ziętarski), Koller, Chabowski (80 P. Wójcik) - Modrzejewski, Piotr Ziętarski (60 G. Smarż).

Wyniki pozostałych spotkań III kolejki:
Sokół Zblewo - Grom Nowy Staw 3:0, Radunia Stężyca - KP Starogard Gdański 2:0, Wisła Korzeniewo - Ceramik Łubianka 0:0, Pogoń Prabuty - Orzeł Subkowy 1:0, Relax Ryjewo - Gryf 2009 II Tczew 1:2, Powiśle II Dzierzgoń - Olimpia Sztum 2:1, Wda Lipusz - Delta Miłoradz 2:1.