ŻTS pokonał Czerwone Diabły z Chojnic

ABE
Nowodworski zespół ŻTS występujący w rozgrywkach II ligi futsalu pokonał we własnej hali Red Devils II Chojnice 7:5 (4:2). Po trzy gole dla ŻTS strzelili Piotr Ziętarski i Mateusz Gruszewski. Jedno trafienie dołożył Arkadiusz Witt.

Gospodarze słabo rozpoczęli mecz. Po 5 minutach gry przegrywali 0:1. Szybko udało im się wyrównać, ale potem znowu stracili bramkę. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do nowodworzan. Jeszcze przed przerwą strzelili oni trzy gole i wyszli na prowadzenie 4:2.

Na drugą połowę bardziej zmobilizowani wyszli chyba gracze Red Devils II. W ciągu czterech minut doprowadzili oni do wyrównania. na szczęście piłkarze ŻTS otrząsnęli się i odskoczyli rywalom, strzelając trzy gole z rzędu. Było już 7:4. W ostatniej minucie goście strzelili bramkę, ale nie mieli już szans na korzystny wynik.

Po czterech meczach ŻTS ma na koncie 7 punktów, tyle samo co Vamos Gdańsk. Obie ekipy tracą po 5 punktów do lidera, Leo Lniska.

Następny mecz o ligowe punkty ŻTS Nowy Dwór Gdański rozegra dopiero 22 stycznia. Tego dnia nowodworzan czeka wyjazdowe starcie z Malborkiem Kałdowo. Tydzień później, czyli 29 stycznia, ŻTS zmierzy się na nowodworskiej hali liceum z Leo Lniska. Będzie to hit stycznia w III Pomorskiej Lidze Futsalu. ŻTS i Leo Lniska uznawane są za faworytów do awansu.

ŻTS - Red Devils II Chojnice 7:5 (4:2)

Skład ŻTS: Jarosław Talik, Bartłomiej Gruszewski (bramkarze), Tomasz Górski, Piotr Ziętarski, Mateusz Gruszewski, Tomasz Kwiatkowski, Paweł Kopal, Tomasz Urban, Arkadiusz Witt i Marek Kruczkowski.
Gole: Mateusz Gruszewski (trzy), Piotr Ziętarski (trzy), Arkadiusz Witt - Patryk Kniachnicki, Mateusz Szynszecki, Marcin Synoradzki (dwa), Michał Jeszka.